6.2 C
İstanbul
2 Ocak 2020
Image default
Bitcoin Haber Bitcoin haberleri Genel

Yapılan Araştırmaya Göre Bitcoin İle İlgilenen Yatırımcıların %43’ü Kadın

Grayscale tarafından yapılan yeni bir çalışma, bitcoin ve kripto endüstrisinin daha önce inandığı kadar erkek egemen olmayabileceğini gösteriyor.

Kripto yatırım şirketi Grayscale tarafından yayınlanan bir rapora göre , bitcoin ile ilgilenen yatırımcıların% 43’ü kadın. Çalışma şu anda 25 ila 64 yaş arasında 1,100 ABD merkezli katılımcıyı ve şu anda kişisel yatırımlarda aktif olarak en az 10.000 dolar yatırım yapılabilir varlık ve 50.000 dolar hane geliri içeriyordu.

Anket, kadınların ve erkeklerin, özellikle 25 – 54 yatırım yaşı aralığında, bitcoin hakkında “benzer algıları” paylaştıklarını ortaya koydu.

Rapora göre “kadınlar genellikle yatırımlar konusunda daha az iyimser ve daha fazla riskten uzaktır.” Kadın ve erkeklerin hemen hemen aynı yüzdeleri (% 56,4’e karşı% 56,2), dijital varlıklarda kadınların% 49,8’i ve% 49,9’u ile önemli büyüme fırsatları görüyor.

Kadınlar ayrıca, kripto varlıklarla ilgili daha fazla eğitimin daha fazla ilgiye yol açacağını belirtti, Erkeklerden daha fazla kadın, Bitcoin’e (% 76’ya karşı% 76) aşina olmadıklarını ve önemli ölçüde, kadın yatırımcıların ezici çoğunluğu  (% 93) olduğunu belirtti. Eğer daha fazla eğitim kaynağı olsaydı varlık sınıfına daha açık olabilirlerdi.

Yapılan bu araştırma bizlere gösteriyor ki gelecekte kadın ve erkek arasındaki statü kavramları daha eşit bir noktaya doğru ilerliyor. Her ne kadar günümüzdeki yargılar erkeklerin çoğunlukta olduğu gibi bir algı yaratıyor olsa da bu araştırma bizlere aradaki farkın zamanla kapanacağına dair ipuçları veriyor.

Tüm bunların dışında kripto para sektörüne yatırımcı çekmeye çalışan firmalar sadece erkeklere yönelik değil kadınlara yönelik bir pazarlama ve reklam stratejisi izlemeleri gerektiğini kesinlikle unutmamalı. Bunu göz ardı edecek olan firmalar oldukça yüksek bir yatırımcı profilini de ellerinden kaçırma ihtimali ile karşı karşıya kalabilirler.

İnternetin giderek yaygınlaştığı ve hayatımızın her noktasına girdiği bu dünyada artık geçmişteki cinsiyetçilik üzerine çok fazla bir şey kalmayacak gibi görünüyor. Artık bu noktada Dünya’da da adımlar atıldığı için kadınların bu sektöre olan ilgileri de çok daha fazla artacak gibi görünüyor. O yüzden olabildiğince çok kadının bu alana yatırım yapmaya başlaması ve bazı dengeleri değiştirmesi bu sektör adına bir şeylerin sembolü haline gelebilir. Artık eski düzendeki durumların aynı olmadığına dair yeni bir umudun ışığı yakılabilir.

Özetlemek gerekirse yapılan bu araştırmanın sonuçları piyasadaki bazı durumları değiştirebilir ve artık yeni stratejilere doğru bir arayış içine girilebilir. Yapılan araştırma bu anlamda bir önem arz edebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan 2025'teki Kripto Para Birimi: Gelecek Dijital Para için Elinde Ne Tutuyor? başlıklı makalemizde Bitcoin, bitcoin'in geleceği ve kripto paralar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Bitcoin Vadeli İşlemleri Neden Spot Piyasadan BTC Almayı Yenebilir?

Yazar yazar

Sanal Para Borsası Nedir En İyisi Hangisidir?

Yazar yazar

Hindistan’dan Bitcoin’e Destek

admin

Yorum Yaz