6.2 C
İstanbul
2 Ocak 2020
Image default
Altcoin

XRP Neden Kripto Para Piyasasının Geri Kalanı ile Birlikte Yükselmiyor?

Kripto para piyasası günde 12 milyar dolara kadar sermaye çektiğinden XRP kazananlar arasında değildi. Dezavantajlı hareket, XRP’nin Pazar işlem seansında kaydedilen kazançlarını yüzde 1,38 oranında olumsuzladı. Aynı zamanda, kripto para biriminin 24 saatlik ayarlanmış performansını yüzde 0,77 oranında düşürdü.

Buna karşılık, diğer üst coinler daha iyi gidiyordu. Önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin, 1300 UTC’den 24 saat ayarlanmış bir zaman diliminde yüzde 5,41 arttı . İkinci en büyük Ethereum da benzer şekilde yüzde 2.86 daha yüksek işlem gördü ve yukarı yönlü tükenme belirtileri göstermedi.

XRP’deki gün içi kayıplar, Ripple’ın Seri C fonlama turunda 200 milyon dolar toplama açıklamasını yakından takip ediyor . Bankalara ve benzeri ödeme kurumlarına blockchain tabanlı sınır ötesi havale hizmetleri sunan San Francisco firması da bağış toplama işleminden sonra 10 milyar dolar değerinde.

Bununla birlikte, haberler XRP’nin ara yönlerini iyileştirmek için çok az şey yaptı. Değeri bir yıl öncesine göre yüzde 52’ye kadar gerileyen jeton, duyuru gününde yüzde 3,86 oranında iyi bir kazanç kaydetti. Ancak, yukarı yönlü momentumu genişletemedi ve daha sonraki oturumlarda çoğunlukla sabit kaldı .

Hareket, XRP’nin Ripple’ın yüksek profilli bağışından sonra kazanç elde etmesini bekleyen analistlere şok oldu. CNBC Fast Money sunucusu Kate Rooney, jetonun uzun süredir devam eden düşük performansına dikkat çekti. Ayrıca, XRP’nin çoğunluk hissedarı olan Ripple’ın üç aylık XRP satışları nedeniyle yatırımcıları salladığını hatırlattı.

Ünlü kripto tüccarı ve pazar analisti Tone Vays da son zamanlarda yapılan bir röportajda Ripple’a karşı ciddi açıklamalar yaptı. Ne şirkette ne de kripto para birimi XRP’de değer görmediğini belirterek, Ripple’ın diğer girişimcilere haksız ve yasadışı bir avantaj sağlayan token sahiplerinin geri kalanına XRP tokenlerini atmaya devam ettiğini belirtti.

Ripple’a karşı devam eden FUD’ye karşı, bazıları hala şirketin bir Silikon Vadisi tek boynuzlu atı olduğuna inanıyor.

Seattle merkezli bir dijital varlık yönetim firması olan Arrington XRP Capital’in ortağı Michael Arrington, yatırımcılarının ruhunu görüşmeye sokarak Ripple’ı savundu. Şirketin önde gelen yatırımcıları olarak Tetragon, SBI Holdings ve VC firması Route 66 Ventures gibi büyük isimleri çekme yeteneğini kabul etti .

Arrington, “Yatırımcıların neden Ripple’a 10 milyar dolarlık bir değerleme ile agresif bir şekilde yatırım yapacaklarına şaşkınsanız, sorun belki sizsiniz” dedi. “Ya da çok zeki olduğuna ve çok aptal olduklarına inanmaya devam edebilirsin.” şeklinde açıklamada bulundu.

Bir önceki yazımız olan Ethereum Neden Bitcoin'e Karşı% 100'ün Üzerinde Toplanabildi başlıklı makalemizde altcoin haberleri, Bitcoin ve bitcoin haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Litecoin Çok Fazla Düşüşe Geçecek!

admin

Tezos (XTZ) 5 Ağustosta Coinbase Pro’da

admin

Ethereum İçin Altcoin Haberleri

admin

Yorum Yaz