8.1 C
İstanbul
5 Ocak 2020
Image default
Blockchain Haber

Visa ve Blockchain Başkenti Anchorage’da 40 Milyon Dolarlık Lider

Ödeme işlemcisi Visa, uzman VC firması Blockchain Capital ile birlikte, kurumsal bir gözetim hizmeti olan Anchorage’ın açıklanmayan bir değerlemeyle yaklaşık 40 milyon dolar sermaye artırmasına yardımcı oldu.

Visa kısa süre önce sözde dağıtılmış bir defteri olan bir sınır ötesi havale ağı başlattı . Bu hamle, iyimserliklerini gösteriyor ki , 10 Temmuz 2019 tarihli Fortune tarafından bildirildiği gibi, daha fazla kurum kriptoya maruz kalmaya çalışacak .

Yükselişe İlişkin Kurumsal Gözaltı

Visa ve Anchorage , Facebook’un tartışmalı şifreleme projesi olan Terazi konsorsiyumunun üyeleridir . Anchorage’nın Terazi’deki rolü, güvenli, kendi kendini gözeten yazılımların kullanımını kullanarak, bir ödeme yöntemi olarak ortaya çıkacağı için Calibra cüzdanında olacak.

Bu, Visa’nın neredeyse dört yıl önce Zincir’deki turundan sonra bir kripto para birimi açılışına yaptığı ikinci yatırıma işaret ediyor.

Ankraj, Terazi konsorsiyumunu oluşturan şirketler grubunda Mastercard, Visa ve PayPal gibi bankacılık bölümleriyle birlikte görünene kadar daha az biliniyordu.

Visa’nın fintech başkanı Terry Angelos, Visa’nın büyüyen dijital varlık ekosistemi için gerekli altyapının oluşturulmasına yardımcı olan Anchorage gibi şirketleri desteklemekle ilgilendiğini söyledi. Ona göre Anchorage, yeni finansal hizmetler çağı için bir temel oluşturuyor.

Anchorage kurucu ortağı Diogo Monica, Terazi’nin teknik düzenini tasarlamaya yardımcı olmak için Facebook’la ilk günden beri çalıştıklarını belirtti . Monica ve kurucu ortağı Nathan McCauley, birbirlerini Square’in fintech bölümünde çalıştıklarından beri birbirlerini tanıyorlar.

İlgili Yazılar

İsrail’den Kripto Para Konusuna Atılım

admin

Borsadan Kaçan Bitmex Yatırımcıları!

admin

Kripto Madencilik Saldırıları 2019’da Düştü, Ancak Fidye Yazılımı Yükseldi

Yazar yazar

Yorum Yaz