5.8 C
İstanbul
7 Ocak 2020
Image default
Bitcoin haberleri Genel

Uzmanlar, Bitcoin’in 2020’de S&P 500’den Daha İyi Performans Göstereceğini Düşünüyor

Yeni bir anket anket bankası yöneticileri ve finans uzmanları, yarının bitcoin’in önümüzdeki yıl S&P 500’den daha iyi performans göstereceğine inandığını keşfetti.

Blockchain analitik firması Chainalysis tarafından yapılan bir araştırmaya göre , finans uzmanlarının% 48’i, Bitcoin’in önümüzdeki 12 ay içinde en yüksek büyüme oranına sahip yatırım sınıfı olacağını söyledi. Chainalysis çalışması, banka ve kredi birliği yöneticileri de dahil olmak üzere 350’den fazla finans uzmanına, hangi varlık sınıfının gelecek yıl en iyi performans göstereceğini sordu.

Yarısı bitcoin’in en iyi performans gösteren varlık olacağını söylerken, katılımcıların üçte biri hisse senetlerinin (S&P 500) önde gelen yatırım sınıfı olacağını tahmin etti ve bunu “sabit gelir (Bloomberg Barclays Bond Endeksi) ve Konut Fiyat Endeksi (HPI) izledi. sırasıyla% 13 ve% 5. ”

Bitcoin için yüksek beklentilere rağmen, finans sağlayıcıları perakende katılımının düşük olduğunu söyledi. Katılımcıların çoğu, müşterilerinin yarısından azının kripto parayla ilgilendiğini, katılımcıların dörtte birinin varlık sınıfına% 10’dan azının varlık sınıfına yatırım yaptığını söyledi.

Chainalysis CEO’su Michael Gronager yatırımcı beklentisi ve gerçeklik arasındaki boşluğu yorumladı: “ Birçok finans uzmanı, kripto para biriminin büyük bir fırsat sunduğunu anlıyor, ancak kurumlar algılanan risk nedeniyle pazara girmekte tereddüt ediyor ve bazıları zaten kripto para birimine maruz kaldıkları pozunu bile fark etmiyorlar. “

Yasadışı faaliyet potansiyeli, kripto varlıklara katılan profesyoneller için birincil engel olarak gösterildi, katılımcıların dörtte biri pazarın henüz yeterince büyük olmadığını iddia etti.

  • Chainalysis tarafından yapılan yeni anket, finans profesyonellerinin yarısının 2020’de bitcoin’in en iyi performans gösteren varlık olmasını beklediğini buldu.
  • Yasadışı faaliyet ve küçük pazar büyüklüğü, kripto varlıklara daha az katılım için verilen başlıca nedenlerdi.

Günümüzde bazı kurumsal firmalar yatırımlarını kripto para sektörüne yapmaktan çekiniyorlar. Tabi ki de bunda pek çok etkili faktör var. Ancak bazıları bu riskin alınmaya değer olmadığını düşünüyor. Bazı şirketler ise kripto paraların yasal olmayan yollarda kullanılmasından dolayı kendi adlarının böyle olaylar ile anılmasını istemiyor. Bunun gibi pek çok faktör günümüzde pek çok şirketin kripto paraları yatırım alanı olarak görmek istememesine sebep oluyor. Fakat ilerleyen zamanlarda devletlerin yapacakları düzenlemeler ile birlikte bu alan çok daha fazla yatırım gelmeye başlayabilir. Tabi yapılan bu düzenlemelerin ardından da pek çok kişi yapmış olduğu yatırımı geri çekebilir. Bunun nasıl bir etki yaratacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz. O yüzden iyi bir piyasa takibi yapmak bu sektör için her zaman büyük önem arz edecektir.

Bir önceki yazımız olan 10 $'dan 90.000 $'a Dönmek: Bitcoin, On Yılın En İyi Yatırımıydı başlıklı makalemizde Bitcoin, bitcoin haberleri ve bitcoin nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Kripto Paraların Geleceği

Yazar yazar

Yapılan Araştırmaya Göre Bitcoin İle İlgilenen Yatırımcıların %43’ü Kadın

Yazar yazar

10 $’dan 90.000 $’a Dönmek: Bitcoin, On Yılın En İyi Yatırımıydı

Yazar yazar

Yorum Yaz