8.1 C
İstanbul
5 Ocak 2020
Image default
Bitcoin Haber Bitcoin haberleri

Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in Para Birimi Olarak İşlevsiz Olduğunu Söyledi

Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in Para Birimi Olarak İşlevsiz Olduğunu Söyledi

 

Square ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin (BTC) ‘nin daha yaygın olarak kullanılmaya devam etmesine rağmen, henüz para birimi olarak kabul edilmemesi gerektiğine inandığını belirtti.

Bitcoin’i para birimi olarak daha kullanışlı ve erişilebilir hale getirin

 

Dorsey, şu anki durumunda para birimi olarak işlevsel olmadığını ve şunları söyledi:

Para birimi olarak işlevsel değil. Zirveler ve çukurlar bir yatırım varlığı gibidir ve altına eşittir. Yapmamız gereken, para birimi olarak daha kullanışlı ve erişilebilir kılmaktır, ancak henüz o seviyede değil.

Bitcoin’i ve çevresinde oluşan topluluğu oluşturan ilkeleri destekleyen Dorsey, kripto para biriminin internetin para birimi haline gelmesiyle Bitcoin’i destekleyen ödeme sağlayıcısı Meydanı’nın değer yerine hizmetlere odaklanacağını söylemeye devam etti. Bu paranın dolaştırılmasını sağlar.

Dorsey, Square’in en son ürünü olan, hepsi bir arada bir kredi kartı ve bankamatik makinesi olan Square Terminal’in lansmanını kolaylaştırmak için Avustralya’nın Melbourne kentini ziyaret ediyordu.

Dorsey Bitcoin’i seviyor

 

Cointelegraph’ın daha önce bildirdiği gibi, Square ilk olarak Kasım 2017’de, hisse senedinin sadece beş günde 1 milyar dolar atlamasına neden olan bir BTC alım satım seçeneği sunacağını duyurdu. Square kurucusu Ağustos 2019’da şu ifadeyi ekledi:

Seni seviyoruz Bitcoin […] 3,5 milyon müşterinin haziran ayında Nakit Kart kullandığını, genellikle haftada birden fazla defa satın aldığını gördük. Satıcımız ve Cash App ekosistemlerimiz, ekonomik güçlenme amacımıza ulaşmak için inanılmaz yol haritalarına sahipler.

Square CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin’in Para Birimi Olarak İşlevsiz Olduğunu Söyledi
Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in Para Birimi Olarak İşlevsiz Olduğunu Söyledi

Bir önceki yazımız olan Tayland'ın En Büyük Borsası Bitcoin Platformunu Kapattı başlıklı makalemizde Bitcoin, tayland ve tayland bitcoin hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Silk Road Yöneticisine Büyük Ceza!

admin

Ethereum Neden Bitcoin’e Karşı% 100’ün Üzerinde Toplanabildi

Yazar yazar

Hindistan’dan Bitcoin’e Destek

admin

1 yorum

google 19 Aralık 2019 at 02:44

bitcoin haberlerini takip ediyorum

Cevapla

Yorum Yaz