6.7 C
İstanbul
3 Ocak 2020
Image default
Blockchain Haber

Siemens, Carsharing ¹ için Blockchain Teknolojisini Kullanmayı Düşünüyor

Kendini ilan eden elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalleşme dünya devi Siemens , blockchain tabanlı çözümlerin benimsenmesine ilgi gösterdi. Özellikle, Siemens 15 Temmuz’da Forbes’in verdiği bir rapora göre ulaştırma endüstrisinde blok zinciri kullanımını araştırıyor .

Siemens Corporate Technology’nin siber güvenlik ve blok zinciri başkanı Andreas Kind’e göre Siemens, blok zinciri teknolojisini Siemens’in iştiraklerinden biri olan Siemens Mobility aracılığıyla araç paylaşımına dahil etmek istiyor.

Enterprise CarShare web sitesine göre, araç paylaşımı, kısa bir süre için bir araba kullanmak veya kiralamak anlamına gelir. Popüler bir örnek olarak, rapor kiralama hizmeti Zipcar’a atıfta bulunuyor.

Kind, bu sistemle ilgili bir sorun, araç kiralayanların gaza yeniden doldurmalarını sağlayan ilgili yakıt kartlarıyla ilgili olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, kartı kullanmak müşteri tarafında bir takım kısıtlamalara tabidir, örneğin kartı sadece belirli istasyonlarda kullanabilirler ve bazen çalınırlar. Kind, bu tip bir teknolojinin bir blockchain çözümü ile geliştirilebileceğine inandığını söyledi:

“Sadece sürücüler için uygun değil, şirketler için de uygun değil çünkü yakıt kartlarının çalınması [ve] internette satılması […] Endüstriyel bir bağlamda, bir teknolojiye ihtiyaç duyduğunuz bir örnek. bu, farklı katılımcıları bir araya getiriyor [birbirine] tamamen güvenmiyor […] İşte bu, blok zincirinin değer katabildiği yer. ”

Siemens, blok zinciri çözümleri için ulaşım sektöründeki diğer alanları da düşünüyor. Siemens’in Kurumsal Teknolojisinin, Bosch’un 2019 Connected World konferansında “blok zinciri tabanlı akıllı park” için olası bir blok zinciri çözümü sunduğunu bildirildi.

Rapora göre Siemens, tedarik zinciri ve üretim için blok zinciri kullanım durumlarını da düşünüyor. Ayrıca Siemens, izin verilen bir blok zinciri kullanmaya da eğiliyor, ancak firma hala test etme ve keşif aşamasında ve hala çeşitli kullanım durumlarının uygulanabilirliğini araştırıyor.

Kısaca Carsharing Nedir Onu da Özetleyelim;

Otomobil paylaşımı veya araç paylaşımı veya araç kulüpleri, insanların saatlerce kısa sürede araba kiraladıkları araç kiralama modelidir. Otomobil sahiplerinin genellikle özel şahıslar olması ve araç paylaşım kolaylaştırıcısının genellikle araç sahibinden farklı olması nedeniyle geleneksel araç kiralamadan farklıdır.

Bir önceki yazımız olan Visa ve Blockchain Başkenti Anchorage'da 40 Milyon Dolarlık Lider başlıklı makalemizde ADA, Anchorage ve Binance Coin hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Borsadan Kaçan Bitmex Yatırımcıları!

admin

McDonalds ve Nestlé Blockchain danışmanlığında toplandı

admin

Güney Kore’de Blockchain Ödeme Sistemi Geliştirildi

admin

Yorum Yaz