9.7 C
İstanbul
4 Ocak 2020
Image default
Altcoin

SFOX: Ethereum artık bir Altcoin değil

Şirketin şifrelemesi San Francisco Open Exchange (SFOX), Ethereum’un (ETH) artık bir altcoin olarak kabul edilemeyeceğini söyledi. Açıklama 24 Temmuz’da yayınlanan en son piyasa raporuna dahil edildi.

Daha Fazlası Ethereum, Bitcoin ve Diğer Alt Paraines SFOX, Ethereum’u alt para birimi olarak sınıflandırmanın artık doğru olmadığını söylüyor. Borsa, Bitcoin’in, altcoin kategorisine girmeyebileceğini, çünkü Bitcoin’in Ethereum ile şu anki korelasyonunun belirgin şekilde yüksek olduğunu savunuyor. Rapor ayrıca şunları içerir:

“Bu, Bitcoin gibi, Ethereum’un kendi terimlerinde kendi terimleriyle halka açık bir varlık olarak bilinen bir blok zinciri olarak ortaya çıktığı fikrini destekleyebilir. Bu eğilim devam ederse, Ethereum’u Bitcoin olmayan diğer kripto varlıkları ile aynı seviyede subcoin olarak sınıflandırmak uygun olmayabilir. “

Rapor ayrıca farklı varlıklar arasındaki korelasyonu gösteren verileri içermektedir. Bu bölümde, Ethereum’un Bitcoin ile olan ilişkisi 22 Temmuz’un 30 günü içinde 0.788 olarak bulundu. Öte yandan, Bitcoin ile bildirilen diğer alt sikkelerin korelasyonları aşağıdaki gibidir:

Bitcoin Nakit (BCH) 0.638
Litecoin (LTC) 0.577
Bitcoin Satoshi Vision (BSV) 0.619
Ethereum Classic (ETC) 0.602.
Lbra Tartışması Bitcoin Volatilitesini Artırıyor Raporda ayrıca, Facebook (NASDAQ: FB) Libra kripto para biriminin kripto para birimi doğrudan inceleme altında olmasa bile kripto pazarındaki fiyatı düşürdüğünü gösteriyor. Böylece, Bitcoin’in oynaklığını ve egemenliğini arttırdığını göstermektedir.
Borsa raporuna göre, Bitcoin’in kripto para pazarındaki hakimiyeti Mart ayında kabaca% 50’den% 64’e yükseldi. Bu oranlar CoinMarketCap verilerine göre hesaplandı. Yatırım yöneticisi ARK Yassine Elmandjra’nın kripto varlık analisti, Bitcoin’in Twitter’da bugün Twitter’da hakimiyetinin% 97 olduğunu söyledi.

Haber kaynaklarının bugün daha önce bildirildiği gibi, Çin merkez bankası web sitesinde Bitcoin’in ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve neden değerli olduğunu gösteren bir infografik yayınladı.

Bir önceki yazımız olan Bitcoinin Fiyatını Libra Artırabilir. başlıklı makalemizde Bitcoin ve Libra hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Dogecoin nedir?

admin

Ripple nedir?

admin

Altcoinlerin Ortaya Çıkmasının Nedeni

Yazar yazar

Yorum Yaz