6.6 C
İstanbul
2 Ocak 2020
Image default
Bitcoin haberleri Genel

Satoshi Nakamoto Kimdir?

Kripto para birimleri hakkındaki bilgi artarken, Bitcoin – Satoshi Nakamoto’yu yaratan kişi hakkında bildiğimiz neredeyse hiçbir şey yok.

İnternetin en iyi saklanan sırlarından biri olan Satoshi Nakamoto’nun kim olduğu hakkında çok sayıda komplo teorisi vardı. Bazıları onun bir grup programcı olduğuna inanırken diğerleri onun bir takma isim altında gizli kalmak isteyen bir eksantrik deha olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, Satoshi Nakamoto kim olursa olsun, örtbas etmek onun için belki de en iyisidir.

Satoshi’nin 5 Nisan 1975’te Japonya’da doğan bir adam olduğu bildiriliyor. Bu, Japon kökenli olabileceği ancak orada yaşamak zorunda olmadığı spekülasyonlarına yol açtı. Bununla birlikte, herkesin onun hakkında bildikleri her şey tamamen spekülasyona dayanmaktadır.

Satoshi Nakamoto’nun Net Değeri

Satoshi Nakamoto’nun neden gizli kalmasının en büyük nedenlerinden biri, sahip olduğu Bitcoin miktarından kaynaklanıyor. Satoshi’nin yaklaşık bir Milyon Bitcoin sahibi olduğu bildiriliyor. Bu bir milyon Bitcoin’in değerini günümüzdeki Bitcoin’in değeri ile hesapladığınızda Satoshi’nin değerini daha iyi bir şekilde anlayabilirsiniz.

Bu, adamı anında yüksek profilli bir hedef haline getirir. Satoshi Nakamoto’nun büyük net değeri, kimliğini ortaya çıkarmak istememesinin en büyük nedenlerinden biridir.

Bununla birlikte, yıllar boyunca bu adamın kim olduğu hakkında çok sayıda tahmin ve komplo teorisi vardır.

Satoshi Nakamoto Kimdir: Olası Cevaplar

Dorian Nakamoto

Dorian Prentice olarak doğan Dorian Nakamoto Satoshi Nakamoto, fizik eğitimi alan ve bilgisayar mühendisi olarak bir dizi sınıflandırılmış savunma projesinde çalışan bir adamdır. Bildirildiğine göre özgürlükçü bir düşüncededir. Hükümetin başlığı altında olmayan bir girişim kurmayı hayal ettiği söyleniyor. Bütün bunlar, bu adamın gerçekten Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olması olasılığına işaret ediyor. Dorian, Bitcoin veya olduğu iddia edilen kişi hakkında herhangi bir şey bilmediğini söyledi ve iddiayı net bir şekilde reddetti.

Nick Sczabo

Bir başka popüler teori, Nick Sczabo’nun ‘Macar kökenli bir Amerikalı’dır. Uzun zamandır kripto para meraklısıydı ve hatta Bitcoin gelmeden önce buna benzer bir kavram üzerinde çalışıyordu. Kavramsallaştırdığı şey Bit Gold’du ki bu oldukça benzerdi. Ancak, o da bu söylentileri şiddetle reddetti ve Satoshi Nakamoto olmadığını iddia etti.

Craig Steven Wright

Bu, listedeki diğer insanlardan farklıdır. Diğerlerinin Satoshi Nakamoto olduğundan şüphelenilse de, bu söylentileri şiddetle reddetti. Ancak Craig Wright’ın Satoshi Nakamoto olduğu iddia edildiğinde kabul etti.

Aralık 2015’ten bu yana, Craig Steven Wright, muhtemelen Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olabileceğini iddia eden medya kuruluşları ve haber kuruluşları tarafından takip ediliyordu. Wright herhangi bir basın açıklaması yapmayı reddederken, baskı artmaya başladı ve bilgisayar korsanları içeri girmeye başladı. Sızan e-posta belgeleri Satoshi Nakamoto’nun, o zamandan beri bir bilgisayar bilimi adli analisti olan Wright ve David Kleiman tarafından kullanılan ortak bir takma ad olduğunu buldu.

Bir önceki yazımız olan Ethereum Neden Bitcoin'e Karşı% 100'ün Üzerinde Toplanabildi başlıklı makalemizde altcoin haberleri, Bitcoin ve bitcoin haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

2025’teki Kripto Para Birimi: Gelecek Dijital Para için Elinde Ne Tutuyor?

Yazar yazar

En Güvenilir Bitcoin Borsası Nedir?

Yazar yazar

Uzmanlar, Bitcoin’in 2020’de S&P 500’den Daha İyi Performans Göstereceğini Düşünüyor

Yazar yazar

Yorum Yaz