21.4 C
İstanbul
6 Eylül 2019
Image default
Ana Bitcoin Haber

Sahte Altın Problemine Çare Bitcoin’den

Sahte Altın Problemine Çare Bitcoinden

İnternette okunan haberlere göre piyasa da sahte altın epey fazlalaştı. Bu sebeple insanlar altına yatırım yaparken bir kez daha düşünüyor. Altına yatırım yapmanın son zamanlarda tehlikeli olabileceği bitcoin haberleri siteleritarafından da yazılıyor. Altına yatırım yapmanın tehlikesi artınca insanlar çareyi bitcoinde bulmak istedi. Bitcoin’in değerli madenlerdeki sahtekarlığın artmasından sonra yatırım yapanlar için daha ideal olduğu anlaşıldı. Altın piyasasındaki sahtekarlık anlaşılınca altın sahibi olanlarda altınlarını bir an önce ellerinden çıkararak bitcoin alımına yöneldi. Bitcoinden beklenen kısa vadeli düşüşün fırsatını kollayan kullanıcılar bitcoinde yaşanacak ani düşüş ile birlikte bütün servetlerini bitcoine yatıracaklarını belirttiler. Bitcoinde yaşanacak ani sonuçları bitcoin haberleri sitelerinden takip ediliyor

Sahte Altın Külçeleri Her Yerde

Haber sitelerinin yakın zamanda paylaştığı ve bitcoin haberleri sitelerinde sık sık yayınlanan habere göre altın sektörü bu zamanlarda büyük sahtecilik ile karşı karşıya. Haberde yayınlanan diğer verilere baktığımızda piyasadaki bir çok kurumun bu sahteciliğin yaygınlaşması üzerine kasalarında sahte altın bulundurdukları da açıklandı. Haberin devamı okunduğunda şuan piyasada yaklaşık 1000 külçe sahte külçe altına ulaşıldı ancak piyasadaki sahte altın sayısının çok daha fazla olduğu söyleniyor. Çoğu kurumun kasasında sakladığı külçe altınlar bu iddiayı destekliyor. Bİtcoin haberleri de saklanan külçe altınlarının varlığını doğruluyor.

Konuyu yakından takip eden gazetecilerin açıklamalarına göre: Sahte altın için her kurum ve bankaya ilgili rutin kontroller yapıldığını ancak buna rağmen hala piyasada binlerde külçe altın olduğunu dile getirdi. Gazeteciden gelen bu açıklama altının değerinin yükselmesinden sonra gelmesi dikkatleri üzerine çekmesine sebep oldu. Bitcoin haberleri sitelerinde de altının kısa süredeki yükselişi yayınlanmıştır

Bitcoinin altına göre avantajlı olmasının bir diğer sebebi bitcoinin sahte olup olmadığına dair kontrolünün yapılması gayet kolay ancak altın için durum öyle değil. Altının sahte olup olmadığına dair kontrol yapılması için bir uzmana ihtiyaç var. Bitcoinin bu konuda daha avantajlı olması yatırımcıların dikkatini çekiyor. Piyasada büyük paralar döndüğü için hiçbir yatırımcı parasını tehlikeye atmak istemiyor. Bu sebeple hangisi daha güvenilirse yatırımcı ona yöneliyor. Bu sebeple zaman ilerledikçe altındansa bitcoine olan ilgi epey artacak. Bitcoine yatırım yapanların sayısı zaman geçtikçe zirveye ulaşacaktır. Bu süreçte bitcoinin zirvede olduğunu diğer kripto para birimlerine kanıtlamış olacak. Bitcoin haberleri sitelerine baktığımızda da bitcoinin diğer kripto paralarına göre açık ara önde olduğunu görüyoruz.

Güncel Bitcoin Haberleri ve Sosyal Medya

Sosyal medyadan açıklama yapan bitcoin haberleri sitelerinde de adınan sıkça söz edilen bir analist bitcoinin daha avantajlı olduğunu şu sorusu ile belirtti. İnternet üzerinden alınan bir altının sahte olup olmadığına nasıl karar verilebilir? Tarzında bir soru ile bitcoinin altından çok daha güvenilir olduğunu doğruladı. Bitcoin de böyle bir sorun yok. Alınan bitcoin daima orijinaldir ve sahte çıkma olasılığı çok azdır. Sahte çıkmaması için ilgili şirketler gerekli güvenlik önlemlerini almış durumda. Bu sebeple şirketlerde bitcoine olan güvenin artması için ellerinden geleni yapıyor. Bitcoin bu gelişmeler ile birlikte altını piyasadan silip onun yatırımcılarını da elinden alacaktır.

Bir haber ajansının verilerine göre son zamanlarda bitcoin alımının altın alımına oranla iki kat fazla olduğu açıklandı. Bu haber de yatırımcıların artık altına değilde daha çok bitcoine yöneldiğini kanıtlıyor. Bitcoin haberleri de bitcoine olan ilginin son zamanlarda iyice arttığını doğruluyor. Bu noktada halen analizler son hızla devam etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Kullanan Kurum Sayısı Hızla Artıyor başlıklı makalemizde Bitcoin, bitcoin fiyatları ve bitcoin haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Yatırım Yapmak İçin Bitcoin En İdeal Fırsattır

Anıl Çağlıyan

Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in Para Birimi Olarak İşlevsiz Olduğunu Söyledi

Anıl Çağlıyan

Bitcoin Kullanan Kurum Sayısı Hızla Artıyor

Anıl Çağlıyan

Yorum Yaz