7.4 C
İstanbul
2 Ocak 2020
Image default
Bitcoin Haber Blockchain Haber

New York Yüksek Mahkemesi NYAG’ın Bitfinex’in Yetki Belgesi Olduğunu Açıkladı

New York Eyalet Yüksek Mahkemesi, New York Başsavcısı (NYAG) ‘nın dolandırıcılık iddialarıyla ilgili kripto para birimi değişimi Bitfinex ile ilgili dava konusunda yargı yetkisine sahip olduğuna karar verdi.  

New York Eyalet Yüksek Mahkemesi, New York Başsavcısı (NYAG) ‘nın dolandırıcılık iddiaları ile ilgili kripto para birimi değişimi Bitfinex ile ilgili dava konusunda yargı yetkisine sahip olduğuna karar verdi.   

Bitfinex ve Tether’in arkasındaki şirket olan IFinex , daha önce  mahkemeye dolandırıcılık ve Tether’den fon alma konusunda mahkemeye temyiz başvurusunda bulundu ve New York eyaletindeki yatırımcılara yönelik bilgilerin yanlış yönlendirilmesine neden olan 850 milyon dolarlık bir fon kaybını karşıladı  . NYAG, sürmekte olan bir soruşturma sırasında mahkemenin yargı ile ilgili soruları ele alması için çok erken olduğunu savundu.   

Mahkeme dosyalamasına göre  , NYAG dolandırıcılık ve yanıltıcı yatırımcıların iddiaları hakkındaki soruşturmayı sürdürecektir.   

New York Eyalet Yüksek Mahkemesi, IFinex’in  , NYAG’nin Martin Yasası uyarınca Bitfinex’e dava açacak olan davasını reddetme hareketini  reddetti  . Mahkeme, davaya hükmetme yetkisi olduğuna karar vermiştir.   

Mahkeme, Mayıs 2019’da geri kalan konaklamaların elimine edilmesine karar vermiştir.Bu, ilgili belgelerin NYAG’a sunulması gerektiği anlamına gelir ve Bitfinex belgeleri teslim etmek için iki aydan az süreye sahiptir. 

Bir önceki yazımız olan Analist: Bitfinex Mahkemesi başlıklı makalemizde Bitfinex, kripto para ve mahkeme hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Sahte Altın Problemine Çare Bitcoin’den

admin

Bitcoin Göz Dağı Vermeye Devam Ediyor

admin

Aniden Kapanan Bitcoin Borsasının Sahibi Ölü Bulundu!

admin

Yorum Yaz