7.2 C
İstanbul
4 Ocak 2020
Image default
Blockchain Haber

McDonalds ve Nestlé Blockchain danışmanlığında toplandı

McDonalds (NYSE: MCD), Nestlé ve Virgin Media, çevrimiçi reklamcılık endüstrisinde şeffaflığı artırmayı amaçlayan yeni bir blok zincir rehberine katıldı.

Bu yeni girişim, WebStandart Ortak Endüstri Komitesi (jicwebs) tarafından geliştirilmiştir. Bu organizasyon İngiltere’de yerleşiktir ve dijital reklam ticaret standartları sağlayıcısıdır. Bu proje, dijital reklam tedarik zincirindeki blok zinciri potansiyelini değerlendirmeyi amaçlamaktadır.

Jicwebs’in blockchain desteğine sahip kullanım kılavuzu ilk olarak Mayıs 2019’da açıklandı. Blockchain ile birlikte çalışan rehber, dijital sektördeki devlerin medya ajansları olan Zenith, OMD UK ve Manning Gottlieb OMD’ye katıldı. Sanayi.

Özellikle, medya kuruluşları sadece reklam tedarik zincirinde artan güven ve şeffaflık potansiyelini kontrol etmekle kalmayacak, aynı zamanda teknolojinin operasyonel verimliliği iyileştirip iyileştirmediğini de göreceklerdir. McDonald bütçesi üst düzey medya ve bütçe yöneticisi Kat Howcroft şunları söyledi:

Teknoloji Bu teknoloji, dijital tedarik zincirine yaptığımız yatırımın gerçekten şeffaf bir resmini görme fırsatı sunar. Bunun da yatırım ve verimlilik getirimiz üzerindeki potansiyel etkisini anlamaya istekliyiz. “
Rapora göre, Jicwebs denemesi Londra merkezli bir teknoloji şirketi olan Fiducia tarafından destekleniyor. Jicwebs, eğer test başarılı olursa, dijital reklamcılık endüstrisi için blok zinciri çözümlerinin nasıl birleştirileceği konusunda sektöre danışacaklarını yazdı. 2018 yılının sonlarında, Japon otomobil üreticisi Toyota, dijital reklam alırken sahtekarlığı ortadan kaldırmak için blockchain reklam analisti Lucidity ile ortaklık kurdu.

Bir önceki yazımız olan Siemens, Carsharing ¹ için Blockchain Teknolojisini Kullanmayı Düşünüyor başlıklı makalemizde ADA, Binance Coin ve Bitcoin hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Güney Kore’de Blockchain Ödeme Sistemi Geliştirildi

admin

Siemens, Carsharing ¹ için Blockchain Teknolojisini Kullanmayı Düşünüyor

admin

Visa ve Blockchain Başkenti Anchorage’da 40 Milyon Dolarlık Lider

admin

Yorum Yaz