7.2 C
İstanbul
4 Ocak 2020
Image default
Altcoin Genel

Kripto Para Birimlerini Neden Kullanmalısınız?

Hızlı ve Anında Ödemeler:

Kripto para birimini kullanmanın en büyük avantajlarından biri aktarım hızıdır. Banka aracılığıyla ödeme yaparken, özellikle hafta sonu yapıyorsanız, çoğu ülkedeki bankalar hafta sonları kapalı kaldığı için birkaç gün sürebilir. Ödemeler hızlıdır ve bir Bitcoin borsasına satılarak anında tasfiye edilebilir .

Sahtecilik Riski Yok:

Kripto para birimlerinin, özellikle Bitcoinlerin bir başka karakteristik özelliği, sahte olmalarıdır. Dolayısıyla sahtekarlık riski yoktur. Ayrıca, kartlar veya bankalar aracılığıyla yapılan ödemelerin aksine, ters ibraz veya tersine çevirme riski yoktur. Ödeme yapıldıktan sonra sonsuza kadar yapılır ve geri alınamaz. Bu, mal / teklif hizmeti satanların, kendilerine ödenen paranın geri alınmayacağından emin olmalarını sağlar.

Anomimlik:

Ödemeler için kripto para kullanmanın bir diğer önemli yararı, normal bankaların yapamayacağı bir anonimlik düzeyi vermeleridir. Paranızı bankalarınızla birlikte saklarken, finansal belgeleriniz banka ile bağlantılıdır ve hükümet her zaman finansal durumunuzu bilir. Ancak, kripto para birimleri finansal özgürlük veriyor. Bu tartışmalı bir unsurdu ve birçok hükümet, hesaplanmamış gelirin kripto paralar şeklinde vatandaşlar tarafından kurtarıldığı için üzgündür.

Kimlik Hırsızlığı Riski Yok:

Alıcı, satıcılara asla banka bilgileri veya kart numaraları vermek zorunda kalmayacağından, kripto para birimleri aracılığıyla ödeme yapmak, gönül rahatlığı sağlar. Genellikle, çevrimiçi ödeme yaparken, kart bilgileri satıcının web sitesine girilmelidir ve kimlik hırsızlığı için her zaman tarama veya kimlik avı riski veya benzer riskler vardır. Tüm detaylar kripto para birimleri ile ortadan kaldırılmıştır.

 

Global Para Birimi:

Paranın aksine, gerçek dünyada kullandığımız fiziksel para birimi sistemi, kripto para birimlerinin bir dövizden geçmesine gerek yoktur ve hatta bir döviz kuru ile gelmez. Japonya’daki bir Bitcoin, Brezilya’daki bir Bitcoin ile aynı değere sahip olacaktır. Herhangi bir iki ülkeden alıcı ve satıcılar, geleneksel ödeme yöntemlerinden çok daha hızlı olan Bitcoinleri kullanarak kolayca ticaret yapabilirler. Bu, döviz ve diğer ek dönüştürme maliyetlerini ortadan kaldırır.

Bölünebilme:

Kripto para birimlerinin diğer bir yararı da kolayca bölünebilmeleridir. Birisine 65.50 dolar göndermeniz gerekiyorsa, kesin değişikliği bulmakta zorlanacağınız fiziksel para biriminden farklı olarak, kripto para birimleri söz konusu olduğunda böyle bir sorun yoktur. Aslında, Bitcoinler sekiz ondalık basamağa kadar bölünebilir ve Satoshi adı verilen en küçük bölünebilir birim ile Bitcoin’in yaratıcısı olarak adlandırılır . Kripto para birimlerinin yardımıyla tam miktarı göndermek kolaydır.

Yatırım:

Kripto para birimlerinde ani bir artış olmasının bir nedeni, kripto para birimlerine güç veren teknolojiye aşina olmayan bazı kullanıcıların bunlara yatırım yapmaya başlamasıdır. Bunun nedeni, Bitcoinlerin fiyatlarındaki büyük artışın çok sayıda kullanıcıyı kripto para birimlerine çekmesi ve birçok kullanıcının bunu hızlı para kazanmanın bir yolu olarak görmesidir. Tam olarak hızlı bir para aracı olmasa da, kesinlikle iyi bir yatırım fırsatı.

Bir önceki yazımız olan Kripto Paraların Geleceği başlıklı makalemizde kripto para, kripto paralar ve kripto paraların geleceği hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

SFOX: Ethereum artık bir Altcoin değil

admin

İnsanlar Neden Altcoin’e Yatırım Yapıyor? ICO Nedir?

Yazar yazar

Holochain Rehberi: Holo (HOT) Nedir?

admin

Yorum Yaz