7.4 C
İstanbul
2 Ocak 2020
Image default
Altcoin

İnsanlar Neden Altcoin’e Yatırım Yapıyor? ICO Nedir?

Altcoinler, büyük ölçüde, Bitcoin’in başarısı için piggyback yapmayı amaçlayan piyasaya sunulan yeni para birimlerinden oluşur. Bazı altcoinler yıllardır piyasada bulunurken, her yıl pazarlara artan sayıda kripto para birimi eklenmektedir. İnsanların genel olarak altcoinler’e yatırım yapma sebepleri ise şu şekilde:

  • Yeni eklenen bir kripto para biriminin mevcut bir neden veya soruna etkili bir çözüm getirdiğine gerçekten inanıyorlar. Piyasa hisselerinin yeterli para birimine yatırım yapmaya istekli olacağını ve dolayısıyla da yatırım yaptıklarını bilirler.
  • Bitcoin’in 0 $ ‘dan 4700 $’ a büyümesi, birçok insanın, doğru bir destek ve inanç verilirse, bir gün Bitcoin’in patladığı şekilde patlayacağına inanmasına neden oldu.
  • Son olarak, yeni eklenen kripto para birimleri, eski kripto para birimlerine kıyasla oldukça kolay bir şekilde çıkarılabilir. Bu yeni litecoinler kolayca çıkarılabilir ve daha düşük oranlarda satın alınabilir. Onlara birkaç yıl dayanmak, orijinal değerin 400 ila 500 katında bir kârla satmalarına neden olabilir.

Ancak, tüm altcoinler arzu ettikleri duruma ulaşmazlar. Pek çoğu muhtemelen istedikleri noktalara gelemeyecekler. Çünkü içinde yaşadığımız dünya ve piyasa düzeninden dolayı tüm altcoinler’in Bitcoin gibi yükseleceğini düşünmek bir hayalden ibarettir.

ICO, İlk Para Teklifi anlamına gelir ve bir IPO’ya oldukça benzer. Halka arz etmek ve yatırımcılardan para toplamak istedikleri zaman şirketler tarafından bir İlk Halka Arz sunulur. Bir şirket halka açılmaya karar verdiğinde, tekliflerini tanıtmaya başlayacak ve halka arzları sırasında onları destekleyecek doğru türde insanları çekmek için çeşitli yatırımcı sahalarına gireceklerdi.

Bu, bir şirket için para toplamanın en iyi yollarından biridir ve çoğu büyük isim yıllar içinde halka açılmıştır. Geçtiğimiz on yıl boyunca Facebook, Alibaba, Twitter ve Snapchat gibi isimlerin halka açıldığını ve daha sonra hissedar olan yatırımcılardan para toplandığını gördük.

Benzer şekilde, bir ICO durumunda, madeni para üreticisi sahalara girecek ve yeterli destek elde etmek için madeni paralarını çeşitli ağlarda ve platformlarda tanıtacaktır. Bununla birlikte, bir ICO durumunda, farklı olan bazı şeyler vardır. Temel olarak, yeni bir ICO çıktı, fiat para biriminde ödeme yapmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine mevcut kripto para birimlerinde ödeme yaparsınız. Hemen hemen tüm ICO’lar Bitcoinleri kabul eder , bazıları  da diğer büyük altcoinleri de kabul eder. Ödediğiniz tutar karşılığında, yeni çıkardığınız altcoinlerini ödediğiniz tutara eşit olacaksınız.

İlk Para Tekliflerine katılan insanlar, bir gün yatırım yaptıkları para biriminin artmasını ve onlara iyi getiri sağlayacağını umuyorlar. Madeni para üreticisi, altcoinlerini ilk oluşturduklarında öngördüklerini güçlendirmek için yeterli para üreteceklerini umuyor. Tüm kullanıcılar için bir kazan-kazan durumu olması gerekiyordu.

Bir önceki yazımız olan Altcoin Nedir? başlıklı makalemizde Altcoin, altcoin haberleri ve altcoin hakkında bilgi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Altcoinler’e Yatırım Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazar yazar

Litecoin Çok Fazla Düşüşe Geçecek!

admin

ABD ilanından sonra Bitcoin geriliyor

admin

Yorum Yaz