6.7 C
İstanbul
3 Ocak 2020
Image default
Bitcoin haberleri Genel

İngiltere Vatandaşlarının % 5’inden Fazlası Bitcoin’e Sahip

İngiltere vatandaşlarına yapılan yeni bir araştırma, ülke nüfusunun% 5’inden fazlasının şu anda bitcoin sahibi olduğunu ve% 6,8’inin gelecekte BTC almayı planladığını ortaya koydu .

Crypto Radar tarafından yürütülen anket, 18 ve 65 yaşları arasındaki 2.500 İngiltere vatandaşına, bitcoin ve kriptoassetlere yönelik yatırım tutumunu ölçmek için baktı.

Anket sonuçlarına göre , katılımcıların büyük çoğunluğu (% 67) bitcoin sahibi olmadıklarını ve gelecekte BTC satın almak gibi bir niyetleri olmadığını söyledi. Katılımcıların% 5,3’ü şu anda bitcoin sahibi olduklarını söylerken, yarısından fazlası daha fazla BTC almak istemediğini iddia etti. Ancak ankete katılanların% 6,8’i şu anda herhangi bir BTC’ye sahip olmamasına rağmen gelecekte bitcoin satın almayı planladıklarını söyledi.

Ankete katılanların ilave% 20’si, anaakım medyadaki kriptoassetlerin artan popülaritesine rağmen “daha ​​önce hiç Bitcoin duymamış” olduğunu iddia etti. 25 ila 34 yaş arasındaki erkekleri hedefleyen sonuca demografik filtreler uygulandığında, şaşırtıcı bir% 25,5’i bitcoin ile aşina olmadıklarını söyledi.

Rapora göre, “ 2019’da görüldüğü gibi, İngiliz erkeklerin dörtte birinden fazlası Genç Uzmanların anket yaptı, tüm Birleşik Krallık katılımcılarının% 20,3’ünün Bitcoin’in farkında olmadığından bahsetmemesi, kripto topluluğuna ara vermesi gerekiyor. Bu anket sonuçları, Bitcoin topluluğu tarafından yatırımcıları, özellikle 35 yaşın altındaki erkek yatırımcıları bilgilendirmek için daha fazla eğitime ihtiyaç duyulduğunu göstermektedir. “

Genel olarak, genç erkek yatırımcıların hala Bitcoin’e sahip olmaları ve bunlara aşina olmaları daha yüksekti, bu da Crypto Radar CEO’su Amine Rahal ise; “ Büyük uçuculuğuna bakılmaksızın, Bitcoin, volatiliteyi muazzam kazançlara taşımak isteyen bu yatırımcılar, özellikle genç yatırımcılar için çok çekici bir varlık sınıfıdır.” şeklinde açıklamada bulundu.

  • Yeni anket, İngiltere’deki katılımcıların% 5.3’ünün şu anda Bitcoin’e sahip olduğunu ortaya koyuyor.
  • Ankete katılanların% 6,8’i şu anda BTC’ye sahip değil ancak geleceğe yatırım yapma niyetinde.

İngiltere’nin yanı sıra Dünya’da pek çok ülkede Bitcoin’e olan ilgi artmış gibi görünüyor. Her ne kadar pek çok insan hala bu alan yönelmemiş olsa da genellikle planları arasında bu alana yatırım yapmayı düşündüklerini biliyoruz. O yüzden bu konuda reklam ve pazarlama stratejileri de büyük önem kazanıyor diyebiliriz. Burada gerçekten de büyük bir pazar ve bu pazarı yönlendirmek de bir miktar mümkün. Gelecekte Bitcoin’i güzel günler bekliyor diyebiliriz. Yapılan anketler ve araştırmalar bizlere bunu gösteriyor.

O yüzden yatırımınızı kripto paralara yaparken Bitcoin kısmını kesinlikle ihmal etmeyin. Ancak yatırımınızı yaparken de olabildiğince dikkatli olun ve piyasayı iyi bir şekilde takip edin.

 

Bir önceki yazımız olan Uzmanlar, Bitcoin'in 2020'de S&P 500'den Daha İyi Performans Göstereceğini Düşünüyor başlıklı makalemizde 2020'de bitcoin'in durumu, Bitcoin ve bitcoin 2020 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Kripto Para Yani Dijital Para Nedir?

Yazar yazar

Kripto Paralar Neden Düşüyor?

Yazar yazar

Kripto Para Nedir, Nasıl Kullanılır?

Yazar yazar

Yorum Yaz