6 C
İstanbul
4 Ocak 2020
Image default
Blockchain Haber

Güney Kore’de Blockchain Ödeme Sistemi Geliştirildi

Güney Kore’nin Lider Kredi Kartı Şirketi Shinhan Card, blockchain ödeme sistemi için patent aldı. Haber yerel medya organı The Block Times 15 Temmuz’da yayınlandı.

Haberlere göre, yeni patentli teknolojiyle şirket, harcama limitlerini belirleme, aylık taksitler halinde ödeme ve rutin ödemeler yapma, planlama, engelleme ve çalışan kredisi işleme sürecini yarattı. İsimsiz bir Shinhan Kartı yetkilisi yorum yaptı:

Kredi kartlarının bu kilit işlevlerini kullanan Hizmet Hizmetleri, blok zincir tabanlı bir sisteme genişletilecektir. Mevcut blok zincir tabanlı hizmetlerin çoğu, kullanıcı kimliği ve nakit kablolama veya kullanılabilirlik için uygun olan yerlerde önemli bir kombinasyon olacaktır. “

Sadece bir buçuk yıl sonra, patenti aldık ve mevcut Avrupa merkezinin ABD, Japonya, Çin, Vietnam ve Endonezya tarafından patentli olduğunu açıkladık. Makaleye göre, yakında mobil uygulamada kartsız işlemlerde sisteme izin verilebilir.

Rapora göre, girişimler, kredi kartı şirketleri, katma değerli seçenekler, bir şebeke servis sağlayıcısı ve bir ödeme alanı olmak üzere üç aracılık bir ağda devre dışı bırakılabilir. Katma değerli ağlar, kredi kartı şirketleri ve üye mağazalar ödeme alanını doğrulamak ve teyit etmek için ödeme yapmakla yükümlüdür. Yeni blockchain ödeme sistemi bu dahili adımı gerektirmeyebilir.

Şirketin web sitesi olan Crunchbase’in Güney Kore’de Shinhan Card’ın önde gelen kredi kartı sağlayıcısı ve iş analizi hizmeti olması bekleniyor. Owler, şirketin yıllık gelirinin 841,6 milyon dolar olduğunu tahmin ediyorum.

Haber kaynaklarının dün bildirildiği gibi, 2020’de bir blok zincirleme mobil kimlik sistemi, Güney Kore’deki Kore şirketlerinin merkezini oluşturdu.

Bir önceki yazımız olan McDonalds ve Nestlé Blockchain danışmanlığında toplandı başlıklı makalemizde bitcoin unlimited nedir, bitcoin üretme ve bitcoin üretmek hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Borsadan Kaçan Bitmex Yatırımcıları!

admin

New York Yüksek Mahkemesi NYAG’ın Bitfinex’in Yetki Belgesi Olduğunu Açıkladı

admin

İsrail’den Kripto Para Konusuna Atılım

admin

Yorum Yaz