6.6 C
İstanbul
2 Ocak 2020
Image default
Bitcoin haberleri Genel

Geleneksel Ödeme İşleme Şirketleri Kripto’ya Odaklanıyor

Dot-com balonunun yeni bir dijital ticaret çağına girmesinden yirmi yılı aşkın bir süre sonra, ödeme altyapısı çok fazla değişti. Bu durum 2020 yılı yaklaştıkça daha da yayılmakta ve kripto para birimi hareketi, bugünün ödemeleri yürütme yaklaşımında yeni bir araç ve benzersiz bir komplikasyon sunmaktadır.

Gerçekten de, geçtiğimiz yıl, geleneksel ödeme şirketlerinin ve kripto para birimlerinin Skrill, PayPal ve diğerleri gibi platformlar dijital para birimlerinin edinilmesi ve kullanılması için yeni yollar sağlamaya çalışırken heyecan verici bir birleşim gördü.

Birçok yönden, gelişmeleri, önemli kazanımların belirgin olduğu, ancak tam olarak gerçekleşmediği, tam olarak yapılmamış bir ikilik oluşturmuştur. Basitçe ifade etmek gerekirse, geleneksel ödeme şirketleri ilerleme kaydediyor, ancak işi eksiksiz olarak adlandırmak için yeterli değil.

Yıllarca süren geliştirme ve olgunlaşma sonrasında, pek çok geleneksel ödeme şirketi artık kripto para bir sapma görmüyor. Bunun yerine, dijital çağda önemli bir finans ifadesi olacağından emin olanı benimseme fırsatı olduğunu görüyorlar.

Buna karşılık, ürün ve hizmetlerini kripto topluluğuna arttırıyorlar. Örneğin, çevrimiçi ödeme hizmetleri platformu Skrill , kullanıcıların Bitcoin’i diğer kripto para birimleriyle değiştirmesine izin veren kriptodan kriptoya alım ve satım hizmeti ile erişimini kriptoya genişletiyor .

Skrill, bir yıldan uzun bir süredir fiat-kripto ağ geçidi sunuyor ve başlangıçta kullanıcıların kredi kartı veya banka havalesi kullanarak kripto para satın almasına izin veriyor. Bu yeni teklif, kripto meraklıları ve acemi kullanıcılar için dijital para birimlerine erişmek için bir yol sağlayan kullanımı kolay bir ağ geçididir.

Bununla birlikte, hizmet genişlemeleri, bir ödeme yöntemi olarak dijital paralara olan ilginin devam etmesini yansıtırken, aynı zamanda geleneksel platformların kripto velayeti ile olan sorununu da temsil ediyor. Skrill’in en son teklifi bir saklama hizmetidir, bu da kullanıcıların varlıklarının doğrudan sahiplenilmediği anlamına gelir; bu da varlık yönetiminin önceliğini belirleyen bir şeydir.

Revolut, zaman zaman kara para aklama karşıtı kontroller hakkında sorularla karşı karşıya kaldı, bu da daha fazla kullanıcı ve düzenleyici tarafından geniş bir onay damgası vermeden önce ele alınması gereken bir eksiklikti.

PayPal gibi önde gelen birçok ödeme şirketi bile kaynaklarını kripto ödeme girişimlerine yatırıyor. Şirketin yatırım kolu PayPal Ventures, kurumsal kripto para kabulünü kolaylaştıran bir blockchain analitik şirketine fon sağlıyor . Onların yatırım PayPal arkasında konsorsiyum çekildi sadece birkaç ay sonra gerçekleşir

Bu arada, Wirex gibi diğer platformlar, Visa gibi şirketlerin doğrudan yeni bir Visa Travelcard’a bağlanan kripto merkezli bir ödül programı tanıtmak için ödeme trafiğinden yararlanmaya çalışıyor .

Bir önceki yazımız olan İngiltere Vatandaşlarının % 5'inden Fazlası Bitcoin'e Sahip başlıklı makalemizde Bitcoin, bitcoin haberleri ve bitcoin ingiltere hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

BTC’yi Depolamak İçin Kullanmanız Gereken En İyi Bitcoin Cüzdanları

Yazar yazar

2025’teki Kripto Para Birimi: Gelecek Dijital Para için Elinde Ne Tutuyor?

Yazar yazar

Kripto Para Birimlerini Neden Kullanmalısınız?

Yazar yazar

Yorum Yaz