6.2 C
İstanbul
2 Ocak 2020
Image default
Altcoin

Ethereum Piyasa Analizi

Temelde Ethereum sağlam bir yıl geçirdi. Kabul edilirse, kalkınma bazı yönleriyle biraz gecikti ancak dünyanın en büyük dApp ve akıllı sözleşme platformudur, bu yüzden bu beklenmelidir. Başka bir sert geçecek olan iki haftadan daha kısa bir süre içinde gerçekleşecek, ancak ETH fiyatları nihayetinde tepki gösterecek mi?

Kripto piyasaları bugün yeni bir darbe aldı ve her zamanki gibi Ethereum diğerlerinden daha fazla yumruk aldı. Tradingview sitesine göre ETH 135 $ ‘dan 125 $’ a geriledi.

Hareket, Bitcoin’in direnişi kırma başarısızlığını yansıtıp Ethereum’u dokuz ayın en düşük seviyesine geri gönderdi. 135 dolarlık yeni direnç seviyesi, ETH boğalarının üstesinden gelmek için çok fazlaydı ve kripto varlığı, yılı başladığından daha düşük bir seviyede bitirmek istiyor.

ETH 2.0’daki gecikmeler, rakip platform destekçilerinin dijital mızraklarını kullanmasına neden oldu, ancak işleri bağlama koymaktaydı. Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan bir protokol uzmanı: “ Apple’ın iPhone’a Copy + Paste işlevselliğini eklemesi 2.5 yıl sürdü. ETH2’nin ne kadar sürdüğünden şikayet etmeden önce bunu düşünün. “ şeklinde açıklamada bulundu.

Platform, aktif kullanıcılar ve merkezi olmayan uygulamalar açısından büyüdükçe , ağın Ethereum Buz Devri olarak adlandırılan şeyde yavaşlamasını önlemek için bu ayarlamayı öne çıkarmaları gerektiği görülmüştür.

Bu rutin bir yükseltmedir, ancak birçoğu neden Konstantinopolis’a dahil olmadığını merak ediyor. Muir Buzulu, EIP 2384 ile zorluk bombasını 4 milyon blok daha ya da yaklaşık 600 gün erteleyecek.

Bu yılın başlarında Konstantinopolis’ten farklı olarak planlanan blok ödül ayarlaması yapılmayacak ve şimdilik 2 ETH’de kalacak. Ancak bir Reddit anketi, topluluğun bazı üyelerinin 1 ETH’ye bir blok ödül düşüşü için olduğunu öne sürdü.

Gelecek yıl daha sonra bahis kanıtına geçiş, bu PoW düzenlemelerini geçersiz kılacaktır. Fiyatların mevcut durumuna baktığımızda, büyük kardeşi gelecek yıl kendi yarıya indirmeye başlayana kadar ETH için bir şeylerin dönmesi pek mümkün değil .

Konstantinopolis etkinleştirildikten sonra işlem uzlaştırma süreleri hemen değişmeyebilse de, EIP-1024 ile yapılan durum kanalı optimizasyonları daha iyi ikinci katman çözümlerinin uygulanmasına izin verebilir. Bunlara OmiseGo , Loom Network ve Raiden gibi platformlar katkıda bulunabilir .

 

Konstantinopolis güncellemesi için gerekli değişiklikleri karşılamak amacıyla, değişim  diğerleri arasında Binance, Coinbase, Kraken, gibi onların düğümleri güncellemek zorunda kalacaktır. MyCrypto, Trust Wallet, MetaMask ve Etherscan gibi diğer kripto hizmetleri de düğümlerini yükseltmek zorunda kalacak.

Bir önceki yazımız olan Altcoinlerin Ortaya Çıkmasının Nedeni başlıklı makalemizde Altcoin, altcoin haberleri ve altcoinler neden var hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Kripto Para Etkisi Ruanda Merkez Bankasına Geliyor

admin

Ripple nedir?

admin

Holochain Rehberi: Holo (HOT) Nedir?

admin

Yorum Yaz