6.7 C
İstanbul
3 Ocak 2020
Image default
Altcoin

Büyük Kripto Borsası Altcoin Tasfiyesi Başlıyor

Yatırımcılar uzun zamandır en iyi kripto para birimlerinin durumunu sarsan ve muhtemelen daha küçük altcoinleri piyasaların en tepesine çıkaran meteorik kazançları görmeye yönlendiren 2017 esque boğa koşusunu beklemektedir. Ancak bu ralli gerçekleşmedi ve kripto piyasaları uzun bir dönem piyasasıyla karşı karşıya kaldıkça, bu altcoinlerin çoğu neredeyse sıfıra düşerek borsalardan çıkarılmalarına yol açtı.

Poloniex geçtiğimiz günlerde DigiByte, Factom, MaidSafeCoin, Omni, Primecoin, Vertcoin ve Viacoin dahil olmak üzere bir avuç kripto para birimini platformlarından yayınlayacaklarını açıkladı. Bahsedilen tokenlerden DigiByte en büyük, 75 milyon dolarlık piyasa değeri ile 55. en büyük kripto para birimi.

Kripto borsasının neden bu altcoinleri teslim ettiğine gelince, Poloniex bir blog gönderisinde bunu “borsa performansını iyileştirmek ve müşterilerimize daha iyi hizmet vermek” amacıyla yaptıklarını açıklıyor.

Ayrıca, “müşterilere endüstriyi besleyen en yenilikçi projelere erişim sağlamak ve varlıkların müşterilerimizin yüksek standartlarını karşılamasını sağlamak için zaman zaman belirli varlıkları listelediklerini belirtiyorlar.

Bu gerekçeler, listeye alınan projelerin – Poloniex’in gözünde – azalan geliştirme faaliyeti, yasal sorunlar, düşük işlem hacmi veya tehlikeye atılan ağ güvenliği ile karşılaşabileceğini, ancak borsa neden her bir jetonu neden sundukları için özel gerekçeler sunmadığını gösteriyor.

Daha küçük altcoinler arasındaki azalan ticaret hacmi, toplu kripto piyasaları , daha önce bu küçük varlıkların birçoğu tarafından daha önce görülen döngüsel parabolik eğilimleri ortadan kaldıran uzun ve istikrarsız bir ayı piyasasıyla karşı karşıya kaldıkça ortaya çıkıyor .

Kripto para birimi endüstrisinde popüler bir figür olan Nic Carter, Poloniex tasfiyesine atıfta bulunurken son bir tweet’te şunları söyledi: “ Ayrıca eski altcoinlerin birbirini izleyen döngülerde (çok az istisna dışında) pompalamalarına dair daha fazla kanıt, sadece çalkalanıyorlar. Yeni alternatifin yerini alıyor. Ancak net etki yatırımcıların kaybetmesidir ”diye belirtti.

Kripto para borsalarının yatırımcılar arasında çok fazla etkileşime sahip olmayan tokenleri vermeye devam etmesi son derece olasıdır ve en çok tercih edilen kripto paralar piyasaların en üstüne yükselir.

Yaşanılan bu gelişmelerin etkilerini ise yakın bir gelecekte görebiliriz. Durumun olumlu ya da olumsuz etkilerinin neler olacağı ise net bir şekilde ortada değil. İlerleyen zamanlar da ise çok daha fazla altcoin ile karşılaşma ihtimalimiz var. Her ne kadar şu anda piyasada belli coinler ön plana çıksa da oldukça önü açık bir piyasa olmasından dolayı yeni alternatifler ortaya çıkması muhtemel. Fakat şu anda hangisinin ön plana çıkacağı ise hiçbir şekilde belli değil.

Bir önceki yazımız olan XRP Neden Kripto Para Piyasasının Geri Kalanı ile Birlikte Yükselmiyor? başlıklı makalemizde Altcoin, altcoin haberleri ve XRP hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Kripto Para Etkisi Ruanda Merkez Bankasına Geliyor

admin

İsrail’den Kripto Para Konusuna Atılım

admin

XRP Düşüşünün Asıl Nedeni

admin

Yorum Yaz