6.7 C
İstanbul
3 Ocak 2020
Image default
Blockchain Haber

Borsadan Kaçan Bitmex Yatırımcıları!

Dünyanın en iyi bilinen ve en çok işlem gören şifreli döviz piyasası olan BitMEX, son zamanlarda ciddi sorunlarla karşı karşıya. Kripto para yatırımcıları yakın zamanda ABD yetkilileri tarafından CFTC adı verilen kara para aklama ve teröristlerin kripto takas borsasında BitMEX kullanma iznine ilişkin suçlamalar konusunda izlendi ve soruşturuldu. Kripto para takası ile ilgili bu iddialar her zaman talep edilmiştir, ancak doğrudan veya dolaylı kripto para takası yapılmamıştır.

BitMEX henüz herhangi bir basın bültenini yayınlamadı, ancak CFTC yöneticilerinin yakında bir basın açıklaması açıklaması bekleniyor. Kripto borsalarında aktif veya pasif bir yatırımcı olarak BitMEX kriptografik borsa kullanıcıları, BitMEX borsalarının kapatılması ve yetkililerin ağır şekilde cezalandırılma olasılığı nedeniyle bu dönemde yatırımlarını geri çekmeye başladı.

Bu çok doğru bir hareket. Eğer BitMEX gerçekten suçlu bulunursa, yatırımcıların paralarını almaları pek mümkün değildir.

Bir önceki yazımız olan Güney Kore’de Blockchain Ödeme Sistemi Geliştirildi başlıklı makalemizde bitcoin unlimited nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Kripto Madencilik Saldırıları 2019’da Düştü, Ancak Fidye Yazılımı Yükseldi

Yazar yazar

Visa ve Blockchain Başkenti Anchorage’da 40 Milyon Dolarlık Lider

admin

McDonalds ve Nestlé Blockchain danışmanlığında toplandı

admin

Yorum Yaz