6.4 C
İstanbul
3 Ocak 2020
Image default
Bitcoin Haber Bitcoin haberleri

Bitcoin Yükselişe Geçti

Bitcoin Yükselişe Geçti

Bitcoin tekrar canlanarak büyük yükseliş yaşadı. Bitcoin yükselişe geçti!

Güncel bitcoin haberleri paylaşım yapan sitemiz bilge coin üzerinde, dün sizlere bitcoin üzerinde büyük bir yükseliş yaşanacağından söz etmiştik. Dün yapmış olduğumuz bitcoin haberine aşağıdaki başlığa tıklayacak ulaşabilirsiniz.

Bitcoin Her An Yükselebilir!

Bizi takip edip bitcoin üzerine bir yatırım yaptıysanız bir gün içerisinde binlerce TL kazanmışsınızdır. Dün hafta içinde %7’lik bir düşüş olduğundan ve Hindistan ülkesinin bitcoin yatırımları ve desteği ile çok büyük bir patlama yaşayacağını belirtmiştik. Umarız bize güvenerek alım gerçekleştirmiş ve paranızı katlamışsınızdır.

Bitcoin 10.000 dolar sınırına ulaştı

Kripto para birimleri arasına zirve üzerinde yer alan geçen hafta çok büyük bir düşüş yakalayarak 9.500 doların altına düşmüştü. Ancak 24 saat içerisinde tekrar 9.766 dolar fiyatını görmeyi başardı. Şu an ise 9.922 civarında seyir ederek yükselmeye devam ediyor. Geçen hafta düşüşlerden faydalanarak alım yapan kişiler büyük bir kazanç elde etmeyi başardı. Tahminlere göre bitcoin tekrar 10.000 dolar üzerine çıkacak gibi duruyor. Çünkü farklı ülkelerden bitcoin üzerine yapılan yatırımlar büyük ölçeklerde artış göstermeye başladı. Talep arttıkça, bitcoin yükselmeye devam edecektir.

Geçen hafta hisse senetleri tarafında oluşan dalgalanmalardan kaynaklı olarak tüm kripto para birimleri düşüş yaşadı. Bunun ile birlikte bitcoin 9.500 dolar altına inerek piyasa hacmi 250 milyar doların altlarını görmeye başlamıştı.

Keiser, yapmış olduğu “açıklamada bitcoin yükselmeye devam edecek ve 100.000 dolar düzeyini görecek” dedi. Şu an için bu çok zor gibi dursa da ileriki yıllarda büyük bir yükseliş yakalayacağı bir gerçek. Hong kong, Mısır gibi ülkelerde çıkan sorunların çözümü bitcoin olarak görülmekte.

Bitcoin fiyatı (BTC) son birkaç gündür yükseldi ve 10.000 $ ‘lık eşiği tekrar geçti. Hatta 21.29 itibari ile 10.000 dolar sınırını geçmiş olarak gözüküyor.

28 Ağustos’ta, Bitcoin yarım saat içinde 600 $ düştü- 29 Ağustos’ta haftalık 9,362 $ seviyesine düşmeden önce 10.000 doların altına düştü. Fiyat o zamandan beri yavaş yavaş toparlandı ve şu an 10.099 $ seviyesinden işlem görüyor.

Geçtiğimiz hafta, kripto para birimi yatırımcısı ve Galaxy Digital CEO’su ve kurucusu Michael Novogratz, Bitcoin’in birleşme aşamasında olduğunu ve kurumsal yatırımcıların kripto alanına yaklaşmakta olan katılımın boğa etkisinin bir sonraki ayağını besleyeceğini öngördüğünü belirtti.

Dedi ki:

Bitcoin yıla 3.800 dolardan başladı, 3.500 dolardan işlem gördü ve şimdi 10.200 dolardan işlem görüyor ve şimdiden yüzde 200’lük bir oranla yükseldi.

Bakkt’ın Bitcoin’in fiyatı üzerindeki etkisi

Uzun zamandır beklenen Bitcoin vadeli işlem platformu Bakkt, geçtiğimiz günlerde 6 Eylül’deki gözaltı hizmeti Bakkt Warehouse’a mevduat kabul etmeye başlayacağını duyurdu. Platformun kendisi 23 Eylül’de ticarete başlayacak.

Analistler Bakkt’nin lansmanının Bitcoin fiyatları için ne anlama gelebileceğinden emin değiller. CBOE ve CME’de Bitcoin vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesi, bazılarına göre 2018’in başındaki çöküşü hızlandırdı.

Bakkt’ın vadeli işlem sözleşmeleri Bitcoin’de yapıldı, yani yatırımcılar BTC’yi dolar yerine ödemeyi takiben hesaplarında alacaklar.

Kripto’nun Daha Az Hükümet Yönetmeliğine İhtiyacı Var

Peter Lin’in “Düzenleme Kripto İçin En İyi Şeydir” adlı yeni bir makalesinde, devlet ve devlet bağlantılı kuruluşların kripto para birimini neden yönetmeleri gerektiği konusunda ortak argümanlar sunuyor. Argümanların altında yatan bir varsayım vardır: serbest piyasa kripto için gerekli standartları sağlayamaz ve devlet boşluğa adım atmalıdır.

Daha Büyük Kripto Yönetmeliğine Karşı Dava

Lin’in makalesindeki argümanlar ve varsayım, doğru olanın zıddıdır. Ancak, varsayım Lin’in makalesinin daha önemli yanıdır, çünkü argümanlar o kadar ağır dayanır ki, neredeyse kendiliğinden açık iddialar olarak teklif edilirler. Varsayımı satın alırsanız, sonuçları satın aldınız.

Lin, “İç Gelir Servisi tarafından takip edilmek” veya “Hindistan’da kripto kullanmak” nedeniyle hapsedilmek gibi “hangi gelirin getirebileceği konusundaki endişe verici imaja” bir selam vererek başlıyor. Özgürlük “kripto DNA’sının bir parçasıdır”- Bitcoin’in yaratıldığı bir özgürlük. Bununla birlikte, onaylar el yazısı ve küçümseyendir.

Lin hızla ilerliyor. “Eğer kripto gelecekse ve geçerli kaygılar varsa”, o zaman “tartışmaya katılmalı ve makul ve sorumlu düzenlemeleri benimsemeliyiz.” Bu tartışmanın finansal özgürlük ve devlet kontrolü arasındaki sonucu açık bir şekilde ortaya konmuştur yani, makul ve sorumlu düzenleme olduğunu gereklidir. Bu, tartışmanın ne tür bir düzenleme yapılması gerektiği ile sınırlı olacağı anlamına gelir. Lin’in Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu’nun bir parçası olan bir dijital varlık borsasının kurucusu ve CEO’su olduğu göz önüne alındığında, varsayılan “bir yasa olmalı” konumu anlaşılabilir.

bitcoin yükselişe geçti
bitcoin yükselişe geçti

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Her An Yükselebilir! başlıklı makalemizde Bitcoin, bitcoin fiyatları ve bitcoin haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Bitcoin Avantajları ve Dezavantajları

Yazar yazar

Geleneksel Ödeme İşleme Şirketleri Kripto’ya Odaklanıyor

Yazar yazar

Bitcoin, Pazar Düzeltme, TRX Kurucu Söylentilere Neden Oldu?

admin

1 yorum

En Güvenilir Bitcoin Borsası Nedir? - Bitcoin Borsası 17 Aralık 2019 at 13:24

[…] borsasının oranlarını dahi etkiliyor. Şimdi gelin sanal yatırımın en gözde ayağı olan bitcoin borsası işleyişini […]

Cevapla

Yorum Yaz