7.4 C
İstanbul
2 Ocak 2020
Image default
Bitcoin haberleri

Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Madenciliğin artık kârlı olmama konusunda gittikçe artan bir tartışma var ve şu anda karlı olsa bile, yakın gelecekte olmayacak. Bu konu hakkında tartışan birçok kişi var. Ancak her zaman madencilerden daha fazla tüccar olacak. Kripto para birimi işine katılan insanların çoğunluğu bu para birimlerini diğerlerinden daha çok takas etmeyi tercih ediyor, çünkü sadece daha uygun değil, aynı zamanda kullanıcıların anonim olarak çevrimiçi ticaret yapmasına izin veriyor.

İnternette Bitcoinlerin satın alınabileceği ve satılabileceği birkaç pazar yeri var. Bu Bitcoin’leri satın almak için bir dizi ödeme yöntemi de vardır. Bitcoin satın alma konusunda sahip olduğunuz tüm seçeneklere daha yakından bakalım.

Bitcoin Cüzdanlar

Bitcoin cüzdanları, Bitcoin satın almak için en temel gereksinimdir. Bunları saklamak için bir yeriniz yoksa Bitcoin satın alamazsınız. Bitcoin cüzdanları, Bitcoinlerinizi depolamak için dijital banka hesapları olarak düşünülebilir. Bir dizi bitcoin cüzdanı mevcuttur. Bu cüzdanların özelliklerine girmeden, sahip olduğunuz seçenekler şunlardır:

 

  • Bitcoin’leri Sabit Diskinizde saklayan bazı cüzdanlar var.

 

  • Çevrimiçi cüzdanlar (web tabanlı hizmetler)

 

  • Bitcoinlerinizi çıkarılabilir depolama cihazlarında saklayabileceğiniz kasa hizmetleri

 

  • Birden fazla kişinin para çekmek için iznine ihtiyaç duyduğunuz çoklu cüzdanlar.

Her cüzdan bir genel adres ve bir özel anahtar ile birlikte gelir. Genel adres, insanlara cüzdanınıza para aktarmak istediklerinde vermeniz içindir. Özel anahtar sizin ve yalnızca sizin içindir. Anahtarınızı asla kimseyle paylaşmayın. Hesabınıza bir ‘şifre’ görevi görür.

Borsalar Üzerinden Bitcoin Satın Alın

Genel olarak, iki tür borsa vardır:

  • Fiat para birimleri karşılığında kripto para satın almanıza izin verenler
  • Diğer kripto para birimleri karşılığında kripto para satın almanıza izin verenler.

 

Her ikisi de kritik bir rol oynasa da, şu anda baktığımız değişim türü ilk – kripto para birimleri için fiat para birimleri ile ticaret yapmanızı sağlayan bu borsalar, fiat) para birimleriniz karşılığında Bitcoin satın almanıza izin verir.

PayPal Kullanarak Bitcoin Satın Alın

Dünyanın en popüler çevrimiçi ödeme yöntemlerinden biri olmasına rağmen, PayPal kullanarak Bitcoin satın almanın hala zor olması şaşırtıcı. Aslında, Bitcoin satın almanın en zor yöntemlerinden biridir ve PayPal desteği çok nadirdir. Türkiye’de kullanılmadığı için bu şekile Bitcoin satın almanızı önermiyoruz.

Banka ve Kredi Kartlarını Kullanarak Bitcoin Satın Alın

Bir başka popüler ödeme yöntemi de Banka Kartları ve Kredi Kartları kullanarak Bitcoin satın almaktır. Bu günlerde hayattaki çoğu şey için en yaygın ödeme yöntemi olsa da, Banka Kartları veya Kredi Kartları kullanarak Bitcoin satın almak genellikle yüksek ücretlerle ilişkilidir.

Bir önceki yazımız olan Satoshi Nakamoto Kimdir? başlıklı makalemizde satoshi nakamoto, satoshi nakamoto hakkında bilgi ve satoshi nakamoto hayatı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Ethereum Neden Bitcoin’e Karşı% 100’ün Üzerinde Toplanabildi

Yazar yazar

Tayland’ın En Büyük Borsası Bitcoin Platformunu Kapattı

admin

Yapılan Araştırmaya Göre Bitcoin İle İlgilenen Yatırımcıların %43’ü Kadın

Yazar yazar

Yorum Yaz