6 C
İstanbul
2 Ocak 2020
Image default
Ana Bitcoin Haber

Bitcoin Her An Yükselebilir!

Bitcoin Her An Yükselebilir!

Uzun süredir yükselişte olan bitcoin yaklaşık bir haftada büyük değer kaybı yaşadı. Hala bu düşüşten kurtulabilmiş değil. Analistlerin açıklamalarına ve bitcoin haberleri sitelerininde paylaştığı haberlere bakarsak bitcoin bir haftada yaklaşık %7 civarlarında düşüş yaşadı. Bitcoindeki bu düşüş yatırımcılarını düşündürse de bitcoinden yakın zamanda büyük yükseliş bekleniyor.

Bitcoin haberleri sitelerinde de okuduğumuz haberlere göre bitcoinin bu düşüşü son 5 ayda yaşadığı en büyük düşüş olarak görülüyor. Bitcoinin bu derece düşük olması piyasadaki bitcoin ticaretinde aksamalara sebep oldu. Bu yaşanan aksamalar bitcoinin geleceği için sorun gibi gözükse de bitcoindeki bu düşüşün oldukça kısa vadeli olacağı uzman analistler tarafından da söyleniyor. Bitcoindeki bu düşüş bitcoin kullanan ve kullanmaya başlayan şirketleri de düşündürmeye başladı. Bu bir haftada bitcoinden büyük gelir bekleyen şirketlere bu durum şok yaratsa da bitcoin haberleri sitelerinin bitcoinin yükselişine dair haberler yapması şirketlere umut verdi.

Bitcoinin bu düşüşünü fırtına öncesi sessizlik gibi değerlendiren analistlerde var. Bu düşüşü kesinlikle iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen uzman analistler bitcoin yatırımcılarının bir an önce hamle yapması gerektiğini söylüyorlar. Bu yapılacak hamlenin bitcoindeki yaşanacak artıştan sonra büyük kar sağlayacağı da söylenenler arasında. Bitcoinden her zaman kar yapıldığı bitcoin haberleri sitelerinde de sıkça bahsedilen konulardan.

Kripto para birimleri arasında büyük yere sahip olan bitcoin yaşadığı bu düşüş ile birlikte gündemde ilk sıralara yerleşti. Kripto para birimleri arasında en çok konuşulan olan bitcoin herhangi bir gelişmede her zaman en çok konuşulan kripto para birimi oluyor. Her ne kadar bu sene bitcoinden daha fazla etkileşim alan kripto para birimleri projeleri olsa da bitcoin her zaman gündem de oluyor. Bu sebeple bitcoin haberleri okunan haberler arasında hep ilk sıralara yerleşiyor.

Hindistan da Bitcoin Kullanmaya Yöneliyor

Hindistan haber ajanslarının yaptığı haberlere göre Hindistanlı yatırımcılar altcoinlerdense bitcoine yönelmeye başlıyor.  Ülkede yapılan yatırımların çoğu emlak alanında olsa da ülkenin yaklaşık %15’i kripto para birimlerine yatırım yapıyor. Kripto para birimlerine yatırım yapan kişi sayısı ülke de az gibi gözükse de kripto para birimlerinden kazanılan paranın çokluğu diğer insanlarında kripto para birimlerine yönelmesine sebep olmuş oluyor. Kripto para birimlerine farklı ülke insanları tarafından olan artış kripto para birimlerinin ileride yükselişe geçeceğinin habercisi diyebiliriz. Altcoinde olan bu düşüş bitcoin haberleri sitelerinde de oldukça ses getirmiş durumda

Hindistan da yatırım yapılan kripto para birimlerinden en çok ilgi göreni bitcoin oluyor. Bitcoin diğer kripto para birimleri içerisinde Hindistan’da da farkını gösteriyor. Şuan bitcoinde düşüş var gibi gözükse de Hindistanlı yatırımcılar bitcoindeki bu düşüşün kısa vadeli olacağına ve yakın zamanda bitcoinde büyük yükselişler yaşanacağını söylüyorlar.

Dünya Gündemindeki Bitcoin Haberleri

Bitcoindeki yaşanan bu artış akıllara altcoinin piyasada ölü duruma geleceğine dair sinyaller veriyor. Altcoinin Hindistan’da eskisi gibi ilgilenen yatırımcısının olmaması ülkede altcoinin yakın zamanda biteceğinin göstergesi gibi duruyor. Bitcoin haberleri siteleri süreç içerisinde bitcoindeki bu artışı her an okurlarına iletecektir.

Hindistan’da durum böyleyken diğer ülkelerde de altcoinin durumunda bir farklılık yok. Bütün ülkelerde altcoine olan ilgi zamanla azalıyor. Bu azalışın en büyük sebebi yatırımcıların altcoinden vazgeçip yavaş yavaş bitcoine yönelmeye başlaması. Bitcoinin piyasada artmaya devam etmesi ile birlikte altcoinin pabucunun dama atılacağı kesin.

Bir önceki yazımız olan Ethereum İçin Altcoin Haberleri başlıklı makalemizde Altcoin, altcoin haberleri ve altcoinler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Rus Bitcoin Hırsızlığı Zanlısına 100 Milyon Dolarlık Dava

admin

Türkiye Merkez Bankasından Büyük Adım

admin

Tayland’ın En Büyük Borsası Bitcoin Platformunu Kapattı

admin

1 yorum

Bitcoin Yükselişe Geçti - Bilgecoin-Bitcoin Haberleri 2 Eylül 2019 at 23:16

[…] Bitcoin Her An Yükselebilir! […]

Cevapla

Yorum Yaz