24 C
İstanbul
5 Eylül 2019
Image default
Ana Bitcoin Haber

Bitcoin Ekonomik Krizden Nasıl Etkilenir?

Bitcoin Ekonomik Krizden Nasıl Etkilenir?

Yakın zamanda çıkan Bitcoin haberleri Bitcoin’in ekonomik krizden nasıl etkileneceği konusunda görüşler ortaya atmaktadır. Bu görüşlerin arkasında ise geçmişte yaşanan krizlerin para birimlerini etkilediği gerçeği vardır. Oluşabilecek herhangi bir krize karşılık nasıl bir etkilenme olacağı tahmin edilmeye çalışılmaktadır. Günümüzdeki Bitcoin fiyatlarına bakacak olursak oldukça yüksek değerlerde olduğunu söyleyebiliriz ve oluşabilecek herhangi bir krizde neler olabileceği konusunda az çok fikir söyleyebilmekteyiz. Son çıkan Bitcoin haberleri ise bu yönde çeşitli Bitcoin uzmanlarına sorular yöneltip cevaplar almıştır.

Blockchain Capital ortaklarından biri olan Spencer Bogart bu kriz ihtimaline karşı ufak bir açıklama yapmıştır. Yaptığı açıklamada ise oluşabilecek herhangi bir krize karşılık Bitcoin’in en mantıklı yatırım aracı olduğunu söyledi. Her ne kadar şu anda pek düzenli gitmese bile geleceğin en güvenilir sanal para birimlerinden biri olacağını ifade etti. Bu konuda çıkan Bitcoin haberleri çeşitli farklı görüşleri de yayınladı.

Bilindiği üzere Bitcoin sanal para birimi olarak en çok bilinenlerdendir. Genel anlamda yatırım yapmak için en mantıklı sanal para birimlerindendir. Ancak son zamanlarda olan düzensiz grafiği nedeni ile insanlar arasında pek fazla güven sağlayamamıştır. Bunun nedeni ise günümüzdeki ekonomik durum ve kurlardır. İnsanlar yatırım yapabilecek güçte pek fazla olamamaktadır. Fakat yine de çıkan Bitcoin haberleri kurların her geçen gün yükselmeye devam ettiğini belirtmektedir. Her ne kadar iniş çıkışlı bir grafik olsa da Bitcoin fiyatları 2019’un sonuna doğru en yüksek değerini görecektir.

Bitcoin Haberleri Kriz İçin Ne Söylüyor?

Blockchain Capital kurucularından olan Spencer Bogart ekonomik krizde Bitcoin fiyatları çok kötü etkilenebileceği görüşündedir. Şu an için fiyatların oldukça uygun olmasına karşın ekonomik krizde fiyatların oldukça düşeceğini belirtmektedir. Çıkan son Bitcoin haberleri ise bu görüşü desteklemektedir. Özellikle yurt dışındaki Bitcoin uzmanları gelecekte her ne kadar Bitcoin’in yükselişe geçeceğini belirtse de ekonomik krizde bir çöküş yaşayacağını doğrulamaktadır. Krizdeki fiyatlar ile alım yapmak belki de mantıklı olabilmektedir. Sonrasında ki yükselişte oldukça kâr oranı yakalanabilmektedir.

Günümüzde yatırım aracı olarak genellikle altın Dolar gibi para birimleri dikkate alınmaktadır. Ancak bilinmeyen bir diğer nokta ise geleceğin para birimi olan Bitcoin’dir. Bitcoin şu an için pek fazla kullanım sağlayamasa da gelecekte büyük şirketlerin desteği ile de tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan bir para birimi olabilecektir. Bu yüzden de Bitcoin’e yatırım yapmak şu an için pek fayda sağlamasa da gelecekte oldukça fazla yarar sağlayacaktır.Bitcoin haberleri ile ilgili geniş bir tarama yapacak olursak birçok Bitcoin uzmanının bu görüşü savunduğunu görebiliriz. Görüşün doğruluğunu ise önümüzdeki 10-20 yıl içerisinde net bir şekilde göreceğiz.

Ekonomik krizde Bitcoin’in olumsuz bir şekilde etkileneceğini söyleyen Bogart yine de en mantıklı yatırım aracı olarak Bitcoin’i göstermektedir. Kendisi sanal para birimleri konusunda uzman olduğu kadar ekonomi hakkında da oldukça fazla bilgi sahibi olmaktadır. Kriz gibi ekonomiyi etkileyebilecek durumların analizini yaparak doğru bir karara varabilen Bogart geleceğimizin Bitcoin ile şekillenebileceği görüşündedir. Altın gibi tarihleşmiş yatırım araçlarının gelecekte pek fazla bir şey ifade etmeyeceğini ancak Bitcoin’in etkili olacağını belirtmektedir. Güncel bitcoin haberleri de bu görüşü net bir şekilde desteklemektedir.

Geniş bir analizin ardından ekonomik krizin Bitcoin’i etkileyebileceği ortaya çıkarılmıştır. Krizin Bitcoin fiyatlarını olumsuz yönde etkileyerek düşüş yaşanacağı belirtilmiştir. Böyle bir durumda dikkatli adımların izlenmesi daha sağlıklı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2019’da Bitcoin Durumu Nedir? başlıklı makalemizde bitcoin borsası, bitcoin değeri ve bitcoin haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

ABD ilanından sonra Bitcoin geriliyor

admin

Aniden Kapanan Bitcoin Borsasının Sahibi Ölü Bulundu!

admin

Rus Bitcoin Hırsızlığı Zanlısına 100 Milyon Dolarlık Dava

admin

Yorum Yaz