7.9 C
İstanbul
4 Ocak 2020
Image default
Ana Bitcoin Haber

Bitcoin Bu Sene Büyük Atak Yapsa da Zirveye Yerleşemedi

Bitcoin Bu Sene Büyük Atak Yapsa da Zirveye Yerleşemedi

Bitcoin haberleri sitelerinden de takip ettiğimiz gibi bitcoinin değerinde bu sene büyük artış gözlendi. Bitcoinin bu değer artışı herkes tarafında konuşuluyor ve bitcoine ilgi zamanla epey artıyor. Her ne kadar bitcoin artmaya devam etse de bitcoine göre daha büyük 5 proje daha var. Bu projelerin gelişimi bitcoinin önüne geçti.

İnternet üzerinden alınan verilere göre ve bitcoin haberleri siteleri verileri de bunu destekliyor. Piyasa da 2500’ e yakın kripto para birimi var. Bu kripto para birimlerinin çoğu insanlar tarafından tanınmıyor. 2500 kripto para birimi içerisinden tanına kripto para birimi sayısı en fazla 15 oluyor. 15 tanesinden kimi de pek tanınıyor denemez ancak yine belirli kitle tarafından takip ediliyor.

Bitcoin tek başına kripto para birimi sektöründe etkileşimlerin %70’ini oluştursa da 2019 yılında bitcoinin önüne kripto para birimi projeleri geçti. Kripto para birimleri etkileşimlerini bitcoin haberleri sitelerinden her zaman takip edebilirsiniz. Bitcoinin bu sene yaptığı atılım herkes tarafından çok konuşulsa da bitcoinin dışında bitcoinden daha iyi olan projeler de sektördeydi. Bu projeler bitcoine göre piyasa da daha az dile getirilse de projelerin gelişimi 2019’da bitcoine göre çok çok iyi oldu. Bu projelerin isimleri: Chainlink, Tierion, Ren, Binance Coin, Huobi Token. Bahsedilen bu 5 projeden sonra bitcoin 2019 da 6. Sıraya yerleşti.

Piyasa da Bitcoin’den Daha Önde Olan Bir Diğer Proje Binance Coin

2019 yılının yarısından fazlasını geride bıraktık. Bu süre zarfında en büyük gelişimi Chainlink projesi gösterdi. Bu süre zarfında yaklaşık %800 gelişim gösteren proje sektörde zirveye yerleşti. Sene boyu adından en çok söz ettiren bitcoin bile %190 gelişim gösterirken Chainlink projesinin %800 gelişim göstermesi insanları şaşırttı. Chainlink bu gelişimine devam ettiği sürece piyasa da bitcoinden daha fazla konuşulacağı yakın gözüküyor. Daha önce bu gelişime yaklaşan pek  kripto para birimi olmaması Chainlink projesinin yaklaşık 8 ay içerisinde ne kadar iyi bir gelişim gösterdiğini belirtiyor. Chainlink projesinin ileriki gelişimleri de bitcoin haberleri sitelerinden takip edilecektir.

Bitcoin yılın ilk zamanları durulmuşken ilk 3 aydan sonra büyük yükselişe geçse de ondan katça daha fazla yükselişe geçen projeler oldu. Chainlink projesinden sonra yükselişini en iyi sürdüren proje Binance Coin projesi oldu. Binance Coin, Chainlink projesinin altında kalsa da diğer rakip projelere büyük fark attı. Bu büyük gelişimi sayesinde piyasa da ikinci sırayı aldı. Bitcoin haberleri sitelerinde de gördüğümüz gibi yılın bütün zamanlarını yükselerek geçiren Binance Coin projesi bu yükselişine devam ettiği sürece piyasa da daha çok ses getireceğe benziyor.

Binance Coin geliştirdiği Launchpad projesi ve gelişimine devam ettiği blockchain zinciri ile birlikte piyasadaki değerini arttırıken Chainlink inanılmaz anlaşmalar imzaladı. Hatta rakip kripto para birimleri projeleri kendilerine ortak ararken Chainlink projesi büyük firmalar tarafından ortaklık teklifleri aldığı gelen haberler arasında. Bu haberlere bitcoin haberleri sitelerinde de rastlamıştık.

Gündem Bitcoin Haberleri

Kripto para birimleri projelerinin yükselişleri çok yüksek gibi gözükse de 2017’de ki farklı birimlerinin yükselişi bu yükselişlerden kat kat fazlaydı. O sene olan yükselişleri bitcoin haberleri sitelerinden takip etmiştik

Hernekadar bitcoin listede 6. Sırada olsa da bitcoinde bu sene kullanıcılara büyük karlar bıraktı. Bitcoin haberleri sitelerinin adından sık sık bahsetmesi de görüldüğü gibi tesadüf bir durum değil. Bitcoin bu yükselişe devam ettiği takdirde piyasa da daha ileri sıraları alacağına kesin gözü ile bakılıyor.

Bir önceki yazımız olan Çin Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapıyor! başlıklı makalemizde Altcoin, altcoin haberleri ve Bitcoin hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Ülkeler Arası Etkileşimler Bitcoini Nasıl Etkiliyor

admin

Gelecekte Altın ve Bitcoin Aynı Oranda Olabilir

admin

BITCOIN FIYATI 10.000 DOLARIN ÜZERINDE KALMAYA MÜCADELE EDIYOR

admin

Yorum Yaz