5 C
İstanbul
5 Ocak 2020
Image default
Altcoin

Altcoinlerin Ortaya Çıkmasının Nedeni

Altcoinlerin ortaya çıkmasının ana nedeni, Bitcoin’in kusurlarını iyileştirmek ve bir şekilde, Bitcoin sınırlamalarını iyileştirmek ve aşmak için yeni özellikler geliştirerek ve geliştirerek Bitcoin ile rekabet etmeye çalışmaktı.

Bir diğer önemli faktör işlem süresiydi. Litecoin (LTC) ve Fastcoin (FST) gibi birçok altcoin, bir veya daha kısa sürede blok zincir güncelleme sürelerine sahiptir, bu da Bitcoin’den çok daha hızlıdır. Dolayısıyla, bir bakıma, Bitcoin’e bu alternatifler, daha hızlı işlem onayları sunarak ticareti kesinlikle hızlandırabilir. Bununla birlikte, her zaman bazı paraların bir şeyde gerçekten harika olduğunu ve muhtemelen başka bir şeyde çok iyi olmadığını dikkate almalıyız.

Altcoinler hakkında bu kadar heyecan verici olan, hangi altcoinin kazanan olacağını asla bilmemenizdir. Bu yarışta bitiş çizgisi yok, sadece kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarını en iyi karşılayabilecek bir rekabet var. Litecoin, namecoin’den sonra ortaya çıkan üçüncü dijital para birimiydi. Büyük bir popülerlik kazandı ve şu ana kadar hala Bitcoin’e en yakın rakip olarak görülüyor.

Bitcoin ağının belki de en az sezgisel yönü, dağıtılmış işlem veritabanı blok zincirine eklenecek yeni bir işlem bloğu dizisinin oluşturulması gereksinimini tanımlamak için kullandığı iş kanıtı konseptidir.

Madencilik, Bitcoin veya altcoin ağında gerçekleşen işlemleri doğrulamak için bilgisayarda bir dizi hesaplama yapmak için kullanılan terimdir. Bitcoin ağında, yaklaşık on dakikada bir, yeni bir işlem verileri bloğu oluşturulur ve bloğu oluşturan madencilere birkaç bitcoin verilir. Bu, Bitcoin ağına hem işlemleri doğrulamak için bir sistem hem de yeni bitcoinleri dağıtmak için bir sistem olarak hizmet eder. Bu, altcoinler için aynıdır, madenciler işlemleri doğrular ve ağı güvence altına alır ve bazı paralarla ödüllendirilir.

Bitcoin madenciliği, SHA256 madencilik algoritmasına dayanırken, işlem hızı, gizlilik, bahis kanıtı, DNS çözümü ve daha fazlası gibi alanlarda yenilik sunan daha yeni ve daha yenilikçi sürümler piyasaya sürülüyor. Bazıları popülerlik kazandı; geri kalanı daha az bilinir. Farklı madencilik algoritmalarına örnekler: Scrypt, X11, X13, Lira2RE, Keccak, Quark, Groestl, vs.

Geliştiriciler, madencilik iş kanıtı için daha verimli çözümler sunmaya çalışırken ASIC’lerle (özel tasarlanmış madencilik ekipmanı) mücadele etmek için yeni madencilik algoritmaları sunma eğilimindedir.

Birçok altcoin, Bitcoin’in sahip olduğu ve rekabet avantajlarıyla daha yeni sürümleri sunduğu algılanan sınırlamaları hedeflemeye çalışıyor ve bu nedenle rekabet yoğun ve çok çeşitli altcoinlere zemin hazırlıyor.

Bitcoin’in başarı öyküsünden sonra, bu başarıyı taklit etmek için diğer birçok eşler arası dijital para birimleri ortaya çıktı.

Bir önceki yazımız olan Altcoin Apocalypse: Ölen Kripto Para Birimlerinin Sayısı Artıyor başlıklı makalemizde Altcoin, altcoin apocalypse ve altcoin haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Holochain Rehberi: Holo (HOT) Nedir?

admin

Kripto Para Etkisi Ruanda Merkez Bankasına Geliyor

admin

Ripple’dan Milyon Dolarlık XRP Transferi

admin

Yorum Yaz