7.4 C
İstanbul
2 Ocak 2020
Image default
Altcoin

Altcoinler’e Yatırım Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amaç:

Yatırım yaptığınız paranın büyük olup olmayacağını söyleyecek kesin bir gösterge yoktur. Ancak, ilk önce, satın almak istediğiniz altcoinin bir amacı olmalı – varlığı için bir gerekçe. Bitcoin klonları veya diğer altcoinlere klonlar olarak var olan çok sayıda alternatif para birimine giderek, durgun olma şansları var. Paranızın bir amacı olmalı. En basit ifadeyle, madalyonun çözmek istediği belirli bir sorun olmalı.

Pratik Kullanım Durumu:

Bir amaç yeterli değil. Paranızın çözdüğü bir sorun olmalı ve yatırım yapmak istediğiniz altcoinin de çözmek istediği soruna bir çözümü olmalıdır. Bu ‘çözüm’ün de pratik olması gerekir. İnterneti yeni bir blockchain tabanlı sistemle değiştirmek istediğinizi söylemek kolaydır. Bunu nasıl yapacağınızı söylemek zor.

Paranın Arkasındaki Takım:

Bir altcoin’e yatırım yapmadan önce bakılması gereken başka bir şey, bu madalyonun kime güç verdiğini bilmek. Bu madalyonun deneyimli bir ekip tarafından mı güçlendirildiği veya içine girdikleri herhangi bir şeyle uygulamalı deneyime sahip olmayan bir grup rüya gibi girişimci mi? Tamamen yeni bir şeye gitmektense, köklü isimlerle desteklenen bir madeni paraya gitmek her zaman tavsiye edilir.

Risk:

Kripto para ticareti veya yatırımı yapan herkes piyasaların riske maruz olduğunu bilmelidir. Bitcoin, Ether ve benzerleri sürdürülebilir büyümenin kanıtlanmış bir geçmişini göstermiştir. Ancak yeni para birimleri ve altcoinler için de aynı şey söylenemez!

Sonuç olarak, Altcoinler sadece yıllar geçtikçe büyüyecek. Ancak, gelen tüm altcoinler patlamaz. Birçoğu gelecek ve birçoğu gelecek gibi, birçoğu da bir başarı ışını görmeden gitti. Altcoinlere yatırım yaparken dikkatli olun.

Altcoinler’in Acı Gerçeği:

Altcoinler, vizyonerlerin ve girişimcilerin belirli zorluklara çözüm üretmeleri için bir araç gibi görünse de çoğu durumda bir Altcoin oluşturmak oldukça kolaydır, ancak bunları yönetmek çok zordur. Çok sayıda kez, paralar yutturmaca kadar canlı değil sonunda yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. Bu madeni paralara yatırım yapan insanlar sonunda kayıplara neden olurlar.

Dahası, birçok para hileli niyetlerle yaratılır. Size pembe bir resim gösterebilseler de, gerçek şu ki, amaçları yeterli ICO parası topladıktan sonra varsayılan olmak ve kaçmak olacaktır. Bu konuda kesinlikle dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Bir önceki yazımız olan İnsanlar Neden Altcoin’e Yatırım Yapıyor? ICO Nedir? başlıklı makalemizde Altcoin, altcoin nedir ve altcoin'e yatırım yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

ABD ilanından sonra Bitcoin geriliyor

admin

Takibe Alınıyor: Neredeyse 300.000 Adres, Binansal Tozlama Saldırısında Vuruldu

admin

XRP Düşüşünün Asıl Nedeni

admin

Yorum Yaz