6 C
İstanbul
3 Ocak 2020
Image default
Altcoin

Altcoin Nedir?

Altcoin; Popüler kripto para birimi Bitcoin ve alternatif paralardan sonra yaratılan diğer dijital  para birimleri olarak kabul edilir. Bitcoin orijinal kripto para birimi olarak kabul edilir ve bundan sonra oluşturulan diğer tüm para birimleri her zaman bir Bitcoin alternatifi olacaktır. Bu nedenle, alternatif paralar popüler olarak altcoins olarak bilinir. Altcoins temel olarak büyük bir kripto para grubudur ve Bitcoin olmayan bir kripto para birimi için kullanılan genel bir terimdir.

Birçok Altcoin aslında Bitcoins tarafından sağlanan çerçeveye dayanmaktadır. Bu, çok küçük değişikliklerle Bitcoin özelliklerine sahip oldukları anlamına gelir. Bitcoin’in özellikleri – eşler arası doğa, madencilik yeteneği vb. Bu alternatif para ve para birimlerinin çoğunun temel bileşenidir.

Piyasada yaklaşık bin alternatif kripto para vardır . Kullanıcıların bu para birimlerinin ne anlama geldiğini ve yatırım yapmadan önce üzerinde çalıştıkları çerçeveyi bilmesi önemlidir. Şu an itibariyle, tüm kripto para birimlerinin (Bitcoin dahil) toplam piyasa değeri 133 Milyar Dolar.

Bitcoin en yüksek kripto para birimidir. Çoğu Altcoin, Bitcoin klonları olarak işlev görür, ancak küçük farklılıklar sunar. Bu farklılıklar diğerlerinin yanı sıra işlemlerin hızı, dağıtım yöntemleri, karma algoritmaları olabilir. Birçok Altcoin oradaymış gibi görünse de, bir işletme sıcak pazar trendlerini azaltmaya karar verdi, ancak bazılarının aslında bir amacı var. Net bir vizyonu veya bir amacı olmayan paraların çoğu, yatırımcıların parasıyla birlikte köpürme ve ölme eğilimindedir.

Belirli sorunları çözmek için veya belirli bir kullanım için bazı alternatif para birimleri yapılır. Etki alanı ve barındırma satın almak için kullanılabilecek paralar vardır. Sadece yetişkinlere uygun içeriğin satın alınması vb.için kullanılan paralar vardır.

Ethereum gibi bazı platformlar oldukça devrim niteliğindedir ve muhtemelen bildiği gibi internetin şeklini değiştirebilir. Bununla birlikte, amaçsız görünen ve başarısızlığa mahkum olan başkaları da vardır.

Altcoinler ideal olarak belirli bir sorunu çözmek için yaratılmalıdır. Bununla birlikte, bir yana, Ether, Ripple, Neo ve diğerleri gibi pazarlarda son derece iyi performans gösteren birçok altcoin vardır. Ancak bu altcoinler arasında öne çıkmayı başarabilen çok fazla altcoin yoktur. Fakat bu herhangi bir altcoin’in ilerleyen zamanlarda ön plana çıkmayacağı anlamına gelmez. Çok daha özgün ve avantajlı özellikleri ile ön plana çıkmayı başaracak olan bir altcoin bir anda piyasaları alt üst edebilir. Durum böyle olunca her altcoin aslında yatırımcılarına önemli avantajlar sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Büyük Kripto Borsası Altcoin Tasfiyesi Başlıyor başlıklı makalemizde Altcoin, altcoin haberleri ve altcoin piyasa analizi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

XRP Neden Kripto Para Piyasasının Geri Kalanı ile Birlikte Yükselmiyor?

Yazar yazar

ABD ilanından sonra Bitcoin geriliyor

admin

Kripto Para Birimlerini Neden Kullanmalısınız?

Yazar yazar

Yorum Yaz