22.5 C
İstanbul
5 Eylül 2019
Image default
Ana Bitcoin Haber

2019’da Bitcoin Durumu Nedir?

2019’da Bitcoin Durumu Nedir?

Bilindiği üzere son yıllarda Bitcoin haberleri oldukça ilgi çeken seviyelerde olmaktaydı. Bitcoin’in son zamanlardaki inişli çıkışlı gidişatı birçok ekonomisti bu konuya çekmişti. Bitcoin genel anlamda ilk çıktığı günden bu yana hep artış göstermekteydi. Daha sonrasında ise belirli bir noktaya geldikten sonra inip çıkarak aynı bir Roller Coaster’ı andıran grafiklere ulaşmaktaydı. Bitcoin haberleri olarak bu grafikler 2019 yılında da devam edecektir. Önemli Bitcoin uzmanları bu konuda Bitcoin’in gelecek yıllarda da aynı etkiyi göstererek çok daha iyi yerlere geleceğini açıklamışlardır.

Bitcoin genel anlamda ilk başlarda hiç bilinmemekteydi. Sadece internet üzerinde bazı işlemlerin uygulanabilmesi için kullanılan Bitcoin artık hayatın her alanında işlevsel olarak kullanılabilir durumda. Bitcoin’in son yıllarda gördüğü rağbetin ardında ise çeşitli kazanç sistemleriydi. Bitcoin haberleri içerisinde yayınlanan eski arşivlere bakacak olursak da Bitcoin alım satım oranı olarak oldukça kazançlı bir sanal para birimiydi. İnsanlar Bitcoin’in düşüş dönemlerinde alım yaparak yükseldiğinde ise tekrar satıyordu. Böylelikle de ciddi kazançlar elde ediliyordu. Daha sonra çıkan Bitcoin haberleri ise Bitcoin’in son durumlarının inişli çıkışlı bir grafik izlediğini ve çok daha pahalılaştığını göstermekteydi. Bu durumda da Bitcoin alım satımları çok daha yavaşlamıştı.

Günümüzdeki Bitcoin durumlarına bakacak olursak da kurların oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz. Yayınlanan Bitcoin haberleri içerisine bakacak olursak geçtiğimiz Haziran ayında Bitcoin en yüksek değerine ulaşmıştı. Tam olarak 13 bin 800 dolar olarak inanılmaz bir değerdeydi. Şimdi Haziran’dan önceki ve sonraki dönemi karşılaştıracak olursak her ne kadar inen ve geri çıkan bir grafik görsek de Bitcoin geçmişe göre hep yukarı gösteren bir grafik izlemiştir. Şu anda elinde Bitcoin olan kişilerin satış işlemi yapması onlara oldukça fazla kazanç verecektir. Bir de Türk Lirası’na çevirme yapılırsa bu durum inanılmaz değerlere bile ulaşabilecektir.

2019’un Yarısında Bitcoin Haberleri Ne Yöndedir?

2019’u yarıladığımız bu dönemde Bitcoin’in yeni bir rekora imza atacağını düşünmekteyiz. Günümüzde dev kurumların Bitcoin konusunda yaptığı çalışmaları da göz önüne alacak olursak yeni bir artışın söz konusu olacağını düşünebiliriz. Özellikle Çin ekonomi firmalarının yaptığı Bitcoin destekleriyle gelecekte bankalarda bile sanal paranın aktif bir şekilde kullanılabilmesi sağlanabilecektir. Çıkan Bitcoin haberleri gelecekteki sanal para kullanımı hayatımızın her alanında olabileceğini söylemektedir.

Somut olarak sürecek olan bu çalışmalar büyük kurumsal firmaların elinde olacaktır. Bitcoin için yapılan yatırımların 2019 sonlarına doğru oldukça fazla kazanç getirmesi söz konusu olabilecektir. Özellikle Facebook ve Walmart gibi büyük şirketlerin Bitcoin için yaptığı çalışmalar onun çok daha ilerleme kat etmesini sağlayacaktır. Bitcoin alanında uzman olan kişiler bu konuda görüşlerini tüm zamanların en yüksek artışı olacağını yönünde ifade etmektedir.

Geleceğimizin en kullanışlı parası olma yolunda ilerleyen Bitcoin günümüzde hâlâ istediği değeri görmese bile önümüzdeki 10-20 yıl içerisinde çok daha fazla değer kazanarak belki de dünyanın ortak para birimlerinden biri haline gelecektir. Bitcoin haberleri içerisinde yayınlanan bu görüşün savunucuları da oldukça fazladır. Bütün dünya ülkelerinin onayı ile bu para biriminin her ülke içerisinde resmi olarak kullanılabilmesi ön görülmektedir. Bu görüşün şu an için çok da gerçekleşeceği görünmese bile gelecekte neler olabileceği konusunda ufak bir görüş ortaya atılabilmektedir. Son çıkan Bitcoin haberleri de bu sanal paranın 2019’un sonlarında oldukça fazla artış göstermesi ile şirketlerin bu alana daha fazla ağırlık vereceğini söylemektedir.

Bir önceki yazımız olan ABD ilanından sonra Bitcoin geriliyor başlıklı makalemizde Binance Coin, Bitcoin ve Bitcoin Cash hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılar

Rus Bitcoin Hırsızlığı Zanlısına 100 Milyon Dolarlık Dava

admin

Türkiye Merkez Bankasından Büyük Adım

Anıl Çağlıyan

Bitcoin, Pazar Düzeltme, TRX Kurucu Söylentilere Neden Oldu?

admin

Yorum Yaz